spravy.sk spravy.sk

Racing Point si od Aston Martinu sľubuje veľa, do tímu vraj pribudne možno stovka posíl
zdroj: Racing Point F1 Team

Racing Point si od Aston Martinu sľubuje veľa, do tímu vraj pribudne možno stovka posíl

Tím Racing Point sa od budúceho roku zmení na Aston Martin. Môže za to skutočnosť, že Lawrence Stroll, ktorý ho vlastní, kúpil podiel u britského výrobcu luxusných automobilov a hľadá možnosti, ako to využiť. V stajni so sídlom v Silverstone sa na toto obdobie tešia.

"Malo by to byť skvelé," povedal šéf Racing Pointu Otmar Szafnauer pre Motorsport.com. "Je to win-win situácia a malo by to byť výhodné pre obe strany. Bude z nás továrenský tím a navyše s úžasným menom. Aston Martin na druhej strane dostane zo strany F1 určitú technológiu, príde k technologickému transferu."

"V prvom rade máme v Brackley (v sídle Mercedesu, pozn. red.) kvalitný veterný tunel, ktorý môžu využiť. Máme aerodynamikov, ktorých môžu využiť a som si istý tým, že existujú aj iné technológie, ktoré budú môcť tiecť do cestných áut."

Po otázke týkajúcej sa toho, či by technológia mohla putovať aj opačným smerom, prišla odpoveď, že aktuálne to v pláne nie je: "Uvidíme, čo majú k dispozícii a či existuje niečo, čo sa od nich vieme naučiť. Ak áno, radi sa priučíme."

Do Silverstone okrem toho príde tím dizajnérov, ktorí sa venovali cestným autám a naposledy s Red Bullom spolupracovali na projekte Valkyrie. Malo by ich byť okolo stovky. "Ľudia, ktorí spolupracujú s Red Bullom, prídu k nám. Budú tu sedieť a budeme pod jednou strechou. S Adrianom Neweym konštruovali hypercar, Valkyrie..."

"Celkovo je to jedna z úžasných britských značiek a bude skvelé priniesť Aston Martin späť do F1. Som ozaj vzrušený. Značku nemôžeme zahanbiť, takže musíme podávať dobré výkony. Zdá sa, že budeme väčší, ako teraz. Už nás je takmer 500, ale tým to nekončí. Moja filozofia však vždy bola taká, že hlavne musíme prijímať správnych ľudí, pretože ide o tímovú činnosť."

"Musíme sa postarať o to, aby sme mali najlepší tím, aký môžeme mať. Nemôže nám ísť len o to, aby sme prijímali nových ľudí a zvyšovali čísla. Musíme hlavne prijať tých správnych. No a napokon si myslím, že aj Aston nám pomôže s prijímaním ľudí a s rastom tímu," dodal Otmar Szafnauer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Aston Martin

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac