spravy.sk spravy.sk

Kubica sa zoznámil s kamarátom prítlakom, o najlepší čas podľa neho nejde
zdroj: Pirelli Motorsport

Kubica sa zoznámil s kamarátom prítlakom, o najlepší čas podľa neho nejde

Robert Kubica v stredu predpoludním prekvapil formulový svet a s monopostom Alfa Romeo C39 dosiahol v testovacom programe najrýchlejší čas. Časomer ukázal 1:16,942s a auto následne prevzal Kimi Räikkönen.

"O to ozaj veľmi nejde," povedal Poliak na margo dosiahnutého času. "Ide hlavne o pocit v aute. Keď ste odrazu o dve alebo tri sekundy na kolo rýchlejší, tak ten pocit vám vlastne ukazuje, aké dobré všetko je a aký výkon auto podáva."

"Skutočnosť je taká, že v minulom roku ste ma pravidelne mohli nájsť na prvom mieste od konca, ale o to fakt nejde. Ide hlavne o ten pocit. Mali sme dobrý deň a teraz si môžeme prejsť niekoľko zaujímavých vecí. Dáta si môžeme porovnať s mojimi pocitmi. Celkovo si však myslím, že výsledok tejto činnosti bude celkom jasný," pokračoval Kubica.

Zaujímavá bola aj nasledujúca myšlienka: "Ľudia si niekedy myslia, že čím rýchlejšie idete a lepší čas dosahujete, tak je to aj náročnejšie. Ale ja vám poviem, že tých tohtoročných 1:17 nie je ťažších, ako minuloročné časy 1:19 a 1:20."

Krakovčan jazdil už aj počas minulého týždňa a od začiatku vnímal vyššie rýchlosti, ktorým sa musel prispôsobovať. "Vedel som, aký je to pocit jazdiť tu, ale teraz som mal omnoho viac prítlaku, vďaka ktorému som vedel ísť rýchlejšie, avšak mozog ma upozorňoval, že až doteraz niečo také nebolo možné. Chvíľu teda trvalo, kým som spoznal tie pravé dojmy."

"V tomto športe nemáte veľa kamarátov, pretože je náročný a tvrdý, ale v padoku jeden kamarát predsa len je: volá sa prítlak. Keď ho máte a ste dobrí kamaráti, tak vám fakt veľmi pomáha," dodal Robert Kubica s tajomným úsmevom.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac