spravy.sk spravy.sk

Piaty deň testov: Ferrari po prvýkrát na čele poradia
zdroj: Scuderia Ferrari

Piaty deň testov: Ferrari po prvýkrát na čele poradia

Ferrari po prvýkrát ukázalo svoju rýchlosť počas testovania, keď si vo štvrtok pripísali najrýchlejší čas dňa. Vettelov čas 1:16.841 je o vyše sekundu rýchlejší ako ich predošlý najlepší čas.

Ferrari si vo štvrtok pripísalo po prvýkrát najrýchlejší čas dňa. Zajazdil ho Sebastian Vettel na najmäkšej sade gúm s označením C5. Treba však dodať, že tento čas je stále o sekundu pomalší ako najrýchlejšie kolo testov, ktoré zajazdil Valtteri Bottas minulý piatok.

Na druhom mieste dnes skončil Pierre Gasly na AlphaTauri nasledovaný Racing Pointom Lanca Strolla, ktorý svoj najrýchlejší čas navyše zajazdil na tvrdšej sade gúm ako jazdci pred ním.

Dnešný deň priniesol množstvo jazdeckých chýb, problémová bola najmä zákruta číslo päť, v ktorej vyleteli Verstappen, Vettel či Bottas, pričom prvý menovaný svoj monopost odstavil v štrku.

Pevnosť bariér dnes otestoval Antonio Giovinazzi, ktorý zadnou časťou vrazil do bariéry v zákrute číslo štyri a poškodil si svoje zadné krídlo.

Neúspešný deň má za sebou Lewis Hamilton a aj celý Mercedes, ktorý musel odstaviť svoj monopost na trati po problémoch s motorom. Podľa najnovších informácii sa jednalo o anomáliu tlaku oleja, čo spôsobilo bezpečnostné vypnutie motora.

Naopak úspešný deň mali dnes vo Williamse. Nicholas Latifi odjazdil najviac kôl zo všetkých (160) a pripísal si štvrtý najrýchlejší čas.

V piatok nás čaká posledný deň predsezónnych testov pred otvorením sezóny v Melbourne o dva týždne.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac