spravy.sk spravy.sk

Tost: Honda spravila veľký krok vpred
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Tost: Honda spravila veľký krok vpred

Zatiaľ čo sa japonský dodávateľ motorov pripravuje na možný boj o titul spolu s Red Bullom, tak spokojnosť s ním panuje aj v béčkovom tíme Red Bullu, ktorý od sezóny 2020 bude pôsobiť pod názvom AlphaTauri.

Šéf AlphaTauri Franz Tost chváli Hondu za to, aký pokrok dosiahla od začiatku spolupráce v roku 2018. "Spravili veľký krok vpred. Pracujeme s nimi tretí rok a ak sa pozriete na to, ako pohonná jednotka sedí do nášho monokoku, tak v porovnaní s prvým rokom je to veľký rozdiel."

"Všetko je lepšie optimalizované: od elektrických skriniek cez vodné a olejové pumpy a všetky tieto veci, aby sme mali lepšie ťažisko a lepšie rozloženie váhy. Samozrejme, že to pomáha, robí to výrazný rozdiel vo výkone. A taktiež spravili obrovský posun vpred z hľadiska spoľahlivosti a výkonu," povedal Tost pre Motorsport.

Technický riaditeľ AlphaTauri Jody Eggington vraví, že dlhodobá spolupráca s Hondou je kľúčovou pre obe strany v progrese, keďže tím aj dodávateľ majú lepšie pochopenie pre to, čo obe strany potrebujú.

"Prispôsobujú pohonnú jednotku tomu, čo potrebujeme. Máme výborné vzťahy, vždy pracujú na tom, aby splnili to, čo Red Bull a AlphaTauri potrebujú. A to neustále, vždy reagujú na naše potreby."

"Umožnilo nám to zamerať sa na otázky, ako dotiahnuť veci do čo najmenších detailov. Vstupujeme do tretieho roku vzájomnej spolupráce, pracovné vzťahy sú sformované, chápete základy ich filozofie za výrobou pohonnej jednotky. Je to ako postupná evolúcia. S postupom času dostávate možnosti posúvať a optimalizovať jednotlivé oblasti," dodal Eggington.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Franz Tost

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac