spravy.sk spravy.sk

Kubica o Williamse: Existovali tam ľudia, ktorí mohli odviezť lepšiu prácu
zdroj: BMW Motorsport

Kubica o Williamse: Existovali tam ľudia, ktorí mohli odviezť lepšiu prácu

Robert Kubica a jeho pretekársky príbeh je naozaj unikátny. Napriek svojmu minuloročnému pôsobeniu v poslednom tíme Williams, je presvedčený, že ak by bol monopost Williamsu v minulom roku konkurencieschopnejší, stále by pretekal vo Formule 1.

Robert Kubica je presvedčený, že ak by bol monopost tímu Williams v minulom roku konkurencieschopnejší, stále by pretekal v sérii Formuly 1. Na jeho miesto v tíme Wiliams prichádza Nicholas Latifi, populárny jazdec z Formuly 2. Poliak prevezme úlohu rezervného jazdca v tíme Alfa Romeo a pôsobiť bude aj pri tíme BMW v sérii DTM.

„Je možné, že ak som mal minulý rok lepšie auto, tak by som tu nesedel, ale pripravoval by som sa na preteky v Austrálii,“ povedal Kubica podľa portálu gpblog.com.

„V tíme Williams som našiel skupinu ľudí, ktorí vedia, čo robia. Ale boli aj iní, ktorí mohli odviezť lepšiu prácu.“ - kriticky poznamenal bývalý pretekár tímu Williams, Robert Kubica. 

Príbeh Roberta Kubicu je skutočne inšpiratívny a unikátny. So svojim talentom bude hľadať pretekársky úspech aj naďalej, v roku 2020.

Williams zápasil posledné dva roky o každý výsledok, pričom väčšinu času trávil na konci štartového poľa. Zdá sa, že to mohlo ovplyvniť motiváciu tímu do tvrdej práce. Napriek roku plného sklamaní vo Williamse je Kubica vďačný za to, že sa dostal späť do série Formuly 1. 

"Myslím si, že aj tak mám šťastie, pretože veľa mojich kolegov s veľkým talentom sa nikdy nedostalo do Formuly 1," uzavrel Robert Kubica pred nadchádzajúcou sezónou 2020.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac