spravy.sk spravy.sk

Sergio Sette Camara sa stáva novým rezervným jazdcom tímu Red Bull
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Sergio Sette Camara sa stáva novým rezervným jazdcom tímu Red Bull

Tím Red Bull Racing podpísal ešte pred štartom novej sezóny 2020 svojho nového rezervného jazdca. Stáva sa ním brazílsky pretekár Sergio Sette Camara.

Red Bull Racing aktuálne dlhodobo využíva skúsenosti rezervného jazdca, ktorým je Sebastien Buemi. Toho sme mohli aktívne vidieť aj v kokpite monopostu Formuly 1 v tíme Toro Rosso ešte v roku 2010. 

Teraz sa k nemu pridá aj brazílsky mladík, len 21-ročný pretekár menom Sergio Sette Camara. Nejde pritom o žiadneho nováčika, už v minulom roku testoval pre tím McLaren F1. Členom juniorskej akadémie tímu Red Bull sa stal ešte v roku 2017. Aktuálne sa k tímu vracia ako nový rezervný pilot značky.

„Som veľmi rád, že som súčasťou rodiny Red Bull ako oficiálny testovací a rezervný jazdec popri Sebastienovi,“ uviedol Camara, ktorý bude tento rok súťažiť aj v sérii IndyCar.

Ak vám je meno Sergio Sette Camara známe, môžete ho poznať z nižšieho, ale paralelného seriálu Formuly 2. V tejto sérii pravidelne vystupoval a s monopostom F2 obsadil v minuloročnom šampionáte štvrté miesto. 

„Formulu 1 sledujem už od svojich piatich rokov a je mi cťou pracovať s tímom Red Bull Racing a AlphaTauri.“ - zhodnotil Sergio Sette Camara podľa portálu gpblog.com.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac