spravy.sk spravy.sk

Je možné, že nová sezóna Formuly 1 odštartuje až v lete
zdroj: TASR/AP

Je možné, že nová sezóna Formuly 1 odštartuje až v lete

Kvôli nebezpečnému rozšíreniu koronavírusu sa zastavil celý svet, ten športový nevynímajúc. Všetky najväčšie americké súťaže odložili najbližší program, európske športové podujatia a súťaže boli taktiež buďto odložené alebo úplne zrušené. Podobný scenár máme očakávať aj v F1.

„Kráľovná motoršportu“ napriek všetkému najprv rozhodla, že úvodné podujatie sezóny v austrálskom Melbourne sa napokon uskutoční. Koronavírus však číhal a naplno ukázal, ako dôležité sú opatrenia, najmä pri hromadných podujatiach. Ďalšie veľké ceny v Bahrajne a Vietname teraz visia nad priepasťou a ťažko si predstaviť, že by sa za daných okolností mali uskutočniť. Otázka teda znie, kedy sa reálne dočkáme začiatku ročníka 2020? Odpoveď na túto otázku teraz nemá ani Liberty Media.

Podľa portálu Motorsport.com sa už viaceré tímy vyjadrili, že do Bahrajnu a Vietnamu nepocestujú za žiadnych okolností. V súčasnosti sa však vírus COVID-19 šíri najmä v Európe, čo znamená, že veľký otáznik visí aj nad Holandskom, Španielskom a Monakom. To by znamenalo, že úvodným podujatím roka by sa mohla stať až Veľká cena Azerbajdžanu naplánovaná na 7. júna.

„Momentálne sa sústredíme len na vyriešenie problémov okolo tohto podujatia,“ uviedol v piatok v Melbourne šéf Liberty Media Chase Carey, ktorého cituje menovaný zdroj. „Práve som sa vrátil z Vietnamu a v rokovaniach s našimi partnermi naďalej pokračujeme. Teraz sa však musíme zamerať na riešenie tunajších problémov. Ďalšími vecami sa budeme zaoberať až v najbližších dňoch. Je to skutočne ťažké predvídať.“

„Dnešná situácia je iná, než bola pred dvoma dňami a iná, než pred štyrmi dňami. Pokúšať sa o nejaké predpovede je teraz veľmi náročné,“ dodal Carey, ktorý dostal otázku, kam si teda majú ľudia z prostredia športu rezervovať letenky najbližšie.

„Každý chce odpoveď na túto otázku a my by sme ju radi mali. Nemôžete nás však nútiť odpovedať na niečo, na čo odpoveď nemáme. Budeme pokračovať v tom, čo robíme, oslovíme všetkých, každého experta na svete a uvidíme,“ ubezpečil Carey.

Za včerajšie počínanie v Austrálii si však Liberty a všetci jej partneri pochvalu rozhodne nevyslúžili. So zrušením podujatia otáľali a otáľali, kvôli čomu fanúšikovia v húfoch dorazili pred brány okruhu, ktoré sa napokon neotvorili.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Chase Carey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac