spravy.sk spravy.sk

Podujatia v Bahrajne a Vietname boli odložené
zdroj: TASR/AP

Podujatia v Bahrajne a Vietname boli odložené

Tentokrát už kompetentní neotáľali a fiasko z Austrálie sa už opakovať nebude. Pár hodín po definitívnom zrušení úvodného podujatia v austrálskom Albert Parku pristúpila FIA a Liberty Media k zrušeniu aj ďalších dvoch podujatí.

Pôvodne sa malo úvodné kvarteto veľkých cien uskutočniť v poradí Austrália – Bahrajn – Vietnam – Čína. Dnes je však už jasné, že priebežne sa status otváracieho podujatia dostal do rúk Zandvoortu, kde je Veľká cena Holandska oficiálne naplánovaná na 3. mája.

Dovtedy nezostáva fanúšikom Formuly 1 nič iné, než dúfať, že sa situácia okolo stále šíriaceho sa koronavírusu upokojí.

Nikto z kompetentných zatiaľ neoznámil, aký je ďalší plán. Ross Brawn v dnešnom rozhovore už naznačil, že Liberty Media operuje s tým, že by sa vynechané časti kalendára mali nahradiť v iných termínoch. Niektorí zástupcovia tímov (napríklad poradca Red Bullu Helmut Marko) už avizujú, že tradičná augustová letná prestávka nebude a všetci budú v priebehu leta v plnej práci. To samozrejme len v prípade, že sa globálna situácia zlepší.

„Formula 1 a FIA bude naďalej úzko spolupracovať s promotérmi v Bahrajne a Vietname, monitorovať situáciu a preskúmavať možné alternatívne termíny pre tieto podujatia,“ píše sa na oficiálnych stránkach Formuly 1.

„Globálna situácia v súvislosti s vírusom COVID-19 je len veľmi ťažko predvídateľná, preto sme vyhodnotili situáciu a urobili tie správne rozhodnutia,“ povedal CEO Liberty Media Chase Carey. „Rozhodnutia sme prijali spolu s FIA a promotérmi, aby sme zaistili bezpečnosť pre všetkých. Tešíme sa, až budeme môcť pretekať tak skoro, ako len bude možné.“

„Ochrana ľudí je prvoradá. Spolu s Formulou 1, Bahrajnskou motoristickou federáciou, Vietnamskou motoristickou asociáciou a miestnymi promotérmi sme sa rozhodli odložiť Veľkú cenu Bahrajnu a Veľkú cenu Vietnamu, čo bolo Austrálii jediné možné rozhodnutie vzhľadom na informácie, ktoré máme v súčasnosti k dispozícii. Budeme sa naďalej spoliehať na Svetovú zdravotnícku organizáciu, jej rady a takisto na miestne vlády. Pokračujeme v spolupráci počas tohto nepredvídateľného obdobia v snahe ochrániť fanúšikov, súťažiace tímy i celú komunitu sveta motoršportu,“ uviedol prezident FIA Jean Todt.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac