spravy.sk spravy.sk

Horner: Väčšina tímov chcela pretekať
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner: Väčšina tímov chcela pretekať

Po tom, čo McLaren oznámil pozitívny test na koronavírus u jedného z mechanikov sa možno očakávalo, že podujatie bude rýchlo zrušené. Napokon tomu tak nebolo. Aj po odstúpení stajne z Wokingu chcela väčšina ostatných tímov v súťažnom víkende pokračovať.

„Chceli sme monitorovať situáciu. Zdravotnícke orgány dávali podujatiu zelenú, FIA takisto. Bola tu aj väčšina tímov, ktoré chceli pretekať,“ povedal pre Ziggo Sport, na ktorý odkazuje RaceFans, boss Red Bullu Christian Horner.

„To sa ale po stretnutí tímov zmenilo. Promotér potom skutočne nemal inú možnosť, len podujatie zrušiť. Teraz je dôležité uistiť sa, že dostaneme všetkých členov tímu bezpečne domov,“ dodal.

Jeho tím pritom patril k tým najhorlivejším, ktorí chceli napriek okolnostiam v podujatí riadne pokračovať. Spolu s Red Bullom to boli aj AlphaTauri a Racing Point. Williams a Haas si naopak neboli stopercentne istí a záležitosť prenechali väčšine. Rázne proti boli vo Ferrari a Renaulte. Misky váh napokon preklopil na opačnú stranu Mercedes. Stajňa z Brackley bola najprv za uskutočnenie veľkej ceny, po niekoľkých hodinách napokon Toto Wolff svoje stanovisko prehodnotil a postavil sa na stranu ostatných továrenských tímov.

„Myslím, že globálna situácia sa mení zo dňa na deň a z hodiny na hodinu. Keď sme do Austrálie prišli, mali sme v úmysle pretekať,“ vyhlásil Horner.

„Nanešťastie, po pozitívnom výsledku jedného človeka v padoku, prišlo rozhodnutie podujatie zrušiť. Bezpečnosť pracovníkov a fanúšikov je určite veľmi dôležitá.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac