spravy.sk spravy.sk

Podľa Kubicu nás v novej sezóne čakajú prekvapenia
zdroj: Alfa Romeo Racing ORLEN twitter

Podľa Kubicu nás v novej sezóne čakajú prekvapenia

Poľský pilot v službách tímu Alfa Romeo Robert Kubica má za sebou úvodné vystúpenie v novej úlohe testovacieho pilota. Stajni z Hinwilu v novej sezóne veľa ľudí nedôveruje a zdá sa, že sa k nim radí aj samotný Kubica.

Zdá sa, že mnohé tímy stredu poľa urobili cez zimnú prestávku slušný krok vpred. Alfa Romeo má za sebou naopak dosť náročné obdobie. Tím v zime neprešiel nárazovými testami, čo podľa mnohých posúva vývoj tak o mesiac dozadu. Za svojho hlavného súpera si Alfu Romeo vybral aj najväčší outsider sezóny, tím Williams.

„Je veľmi náročné hovoriť o nejakých cieľoch, pretože situácia sa môže zmeniť,“ povedal Kubica pre Przeglad Sportowy, na ktorý odkazuje Grandpx.news. „Verme, že sa bude meniť k lepšiemu.“

„Keď sa však pozriem na našich súperov, tak sa zdá, že sú veľmi silní. Verím, že sa mýlim, ale niektoré tímy sa naozaj posunuli dopredu a bude náročné s nimi bojovať,“ povedal Poliak.

Testovací pilot Alfy Romeo sa tiež domnieva, že až sezóna 2020 začne, bude svet Formuly 1 úvodnými výsledkami dosť zaskočený.

„Podľa mňa to môže napokon skončiť tak, že v najlepšej päťke budú viac, než len dve autá Mercedesu,“ povedal Kubica odkazujúc na podobnosť tohtoročného monopostu Racing Point s vlaňajším Mercedesom.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac