spravy.sk spravy.sk

Red Bull potvrdil odstúpenie Mercedesu od žaloby proti FIA
zdroj: Red Bull Content Pool

Red Bull potvrdil odstúpenie Mercedesu od žaloby proti FIA

Témou číslo jedna vo svete motoršportu síce je koronavírus, ktorý stojí za zrušením alebo odložením mnohých podujatí. Stále horúcou témou však je aj kauza Ferrarigate, ktorá naďalej pokračuje.

Kroky FIA pri vyšetrovaní legálnosti pohonnej jednotky Ferrari, veľmi zvláštny spôsob rozhodnutia i následný trest nenechali sedem tímov bez povšimnutia. V hre sú ťažké milióny, preto prišla iniciatíva žalovať Medzinárodnú automobilovú federáciu za jej postup. K žalobe sa pôvodne pripojilo sedem tímov, chýbalo samozrejme Ferrari a jej dvaja zákazníci, Haas a Alfa Romeo. Dnes je ich však oficiálne už „len“ šesť.

„Mercedes sa po krátkom čase stiahol,“ potvrdil pre Auto Motor und Sport poradca Red Bullu Helmut Marko.

O túto informáciu sme sa s vami podelili ešte pred niekoľkými dňami, vtedy to však bola len zákulisná špekulácia. Dnes ju môžeme považovať za potvrdenú. Za rozhodnutím Mercedesu je údajne niekoľko vecí. Prvou mal byť vzájomný telefonát medzi šéfom Fiatu Johnom Elkannom a predsedom predstavenstva Daimleru Olem Källeniusom. Ako sa ukázalo, ani Mercedes nemá záujem na „ďalšom poškodzovaní“ imidžu Formuly 1. Talianske zdroje tiež uvádzajú, že Fiat, Daimler a BMW v súčasnosti spolupracujú na vývoji autonómnych technológií. A takýto súdny spor by určite nerobil dobrú krv.

Ostatných šesť tímov však v právnych krokoch pokračuje naďalej. „Pre nás je to veľa peňazí. Predstavuje to rozdiel 20 miliónov dolárov a naši zamestnanci majú za vyššie umiestnenie prémie. Skrátka to nemôžeme len tak nechať,“ uviedol pre rovnaký zdroj boss Red Bullu Christian Horner.

„Boli to naši ťahúni, potom sa stiahli a nechali nás tejto situácií osamotených,“ povedal pre RaceFans nemenovaný čelný predstaviteľ jedného z tímov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac