spravy.sk spravy.sk

Abiteboul o Vettela záujem nemá, Ricciarda by zrejme nahradil junior Renaultu
zdroj: Renault Sport

Abiteboul o Vettela záujem nemá, Ricciarda by zrejme nahradil junior Renaultu

Prestupový trh medzi rokmi 2020 a 2021 bude veľmi čulý. Zmluvy pre rok 2021 majú zatiaľ len Charles Leclerc, Max Verstappen, Esteban Ocon a Lando Norris. Ostatní by mali byť buďto bez zmluvy alebo majú v kontrakte klauzulu, podľa ktorej môžu prestúpiť v prípade atraktívnejšej ponuky.

Veľmi žiadaným prestupovým artiklom by mohol byť Austrálčan Daniel Ricciardo, ktorý vstupuje do druhého roka svojej lukratívnej zmluvy s Renaultom.

Šéf stajne Cyril Abiteboul ešte nevie povedať, či bude s Ricciardom pokračovať aj po roku 2020. Podľa jeho slov je ďalšia spolupráca možná len v prípade, že obe strany si navzájom poskytnú dostatočnú úroveň výkonnosti.

„Viem, že to nie je žiadna odpoveď, ale musíme počkať na úvodné podujatia. Urobili sme pokrok? Podarilo sa nám získať viac sebadôvery, než minulý rok? Darí sa mu ďalej integrovať do tímu?“ povedal pre Canal+, na ktorý odkazuje portál Motorsport.com Abiteboul. „A keď budeme mať pocit, že máme v rukách dostatočne silný projekt, tak prečo nie?“

Francúz si dobre uvedomuje, že Ricciardo bude na trhu veľmi silným hráčom, o ktorého by mohli mať záujem top tímy. Na druhej strane by mohol byť dostupný napríklad Sebastian Vettel, o ktorého budúcnosti sa v súčasnej „uhorkovej sezóne“ čulo diskutuje. Abiteboul sa však pri tejto možnosti tvári skôr skepticky.

„Nebudem teraz hovoriť, že to určite nie je možnosť, pretože Sebastian je skvelý pilot. Spolupracovali sme s ním, keď Renault dodával Red Bullu pohonné jednotky a spolu sme vyhrali šampionát,“ povedal Abiteboul. „Ja však skôr túžim po práci s jazdcami zajtrajška, než s tými včerajška.“

Parížan dnes vidí ako hlavného kandidáta na Ricciardovo miesto 18-ročného Dána Christiana Lundgaarda. Ten má za sebou vcelku vydarenú sezónu vo Formule 3 (skončil na šiestom mieste) a v roku 2020 ho čaká kompletná sezóna v F2 vo farbách tímu ART. Za najvyššie postaveného juniora Renaultu môžeme v súčasnosti považovať 20-ročného šanghajského rodáka Kuan-jü Čoua, vlani najlepšieho nováčika Formuly 2. Horúcim želiezkom v ohni akadémie je ešte stále veľmi mladý Caio Collet, ktorého už v niektorí domáci novinári prekrstili na „brazílskeho Verstappena“.

„Christian Lundgaard je jednou z možností. Najprv však musí odjazdiť sezónu v F2 a my máme pred sebou rok s Danielom,“ povedal Abiteboul.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac