spravy.sk spravy.sk

Carey sa v otvorenom liste ospravedlnil fanúšikom
zdroj: TASR/AP

Carey sa v otvorenom liste ospravedlnil fanúšikom

Zrušenie Veľkej ceny Austrálie sa nenieslo práve v priateľskom duchu. Nedočkaví fanúšikovia sa pred bránami okruhu v Albert Parku zhromaždili v očakávaní riadneho pokračovania víkendu. Len 90 minút pred začiatkom prvého tréningu im však povedali, že žiadna veľká cena nebude.

„V prvom rade je našou prioritou zdravie a bezpečnosť fanúšikov, tímov a organizátorov, ale takisto celej spoločnosti,“ píše v otvorenom liste šéf Liberty Media Chase Carey.

„Chceme sa ospravedlniť tým fanúšikom, ktorí boli zasiahnutí jednak zrušením Veľkej ceny Austrálie, ale aj odložením ďalších podujatí na iné termíny. Tieto rozhodnutia boli urobené v kooperácii s FIA a promotérmi v rýchlo meniacej sa situácii, veríme, že boli správne a nevyhnutné.“

„Uvedomujeme si, že každý chce vedieť, ako to bude s Formulou 1 v roku 2020. Vzhľadom na súčasnú situáciu však nemôžeme poskytnúť presné odpovede. Našim plánom však je začať sezónu 2020 len čo to bude bezpečné. Denne spolupracujeme s odborníkmi a dotyčnými predstaviteľmi, vyhodnocujeme situáciu a zisťujeme, ako môžeme v nasledujúcich mesiacoch postupovať. Budeme vás naďalej informovať a poskytovať detaily hneď, ako to len bude možné,“ uzatvára svoj odkaz Carey.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Chase Carey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac