spravy.sk spravy.sk

Pérez: Top tímy sú stále trochu pred nami
zdroj: BWT Racing Point

Pérez: Top tímy sú stále trochu pred nami

Po skončení predsezónnych testov mali mnohí odborníci jasno. Najväčším vyzývateľom McLarenu v boji o čelo „zvyšku sveta“ bude tím Racing Point. „Ružový Mercedes“ ako sa tohtoročnej RP20 prezýva, by mohla dokonca miešať karty aj na čele.

„Nemalo by vás prekvapiť, ak v najlepšej päťke budú viac ako len dve autá Mercedesu,“ prišiel so svojou predikciou testovací pilot Alfy Romeo Robert Kubica. Pridali sa aj ďalší, podľa ktorých Racing Point v Barcelone dokonca zakrýval svoj skutočný výkon. A povestnú „korunu“ všetkému nasadil Mattia Binotto, ktorý označil tím zo Silverstone za hrozbu pre Scuderiu. Niečo také musí znieť fanúšikom Formuly 1 ako hotové sci-fi.

„Myslím, že máme dobré auto, no top tímy sú naďalej trochu pred nami,“ povedal vo štvrtok pred austrálskym víkendom Sergio Pérez. „V strede poľa to je veľmi tesné, takže dostať sa na pódium je naďalej závislé od toho, čo sa udeje v najlepšej trojke.“

„Uvidíme, hádam sa nám podarilo zmenšiť rozdiel. Ešte neviem ako veľmi, no chcem to zistiť, možno sa nám v tomto roku podarí dostať na pódium.“

Nový monopost pochválil aj jeho tímový kolega Lance Stroll, ktorý za Pérezom vlani pomerne výrazne zaostal. Bodová i kvalifikačná bilancia vyznela jednoznačne v prospech Mexičana.

„Jazdili sme iba na jednej trati a v ideálnych podmienkach. Počas zimných testov je chladno, takže motory sú spokojné a aerodynamika funguje dobre. Na druhú stranu si však určite myslím, že sa nám v zime podarilo urobiť progres. Chlapci pracovali naozaj tvrdo, klobúk dolu pred nimi,“ vyhlásil Stroll.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac