spravy.sk spravy.sk

Tost: Život v Taliansku je naozaj strašidelný
zdroj: AlphaTauri twitter

Tost: Život v Taliansku je naozaj strašidelný

Z krajiny, ktorá desaťročia obsadzuje popredné priečky v počte návštevníkov, sa stal jeden z najizolovanejších štátov sveta. Ešte v roku 2018 navštívilo Taliansko takmer 50 miliónov zahraničných turistov. Dnes ulice v najväčších mestách krajiny pripomínajú scény z apokalyptických filmov.

V Taliansku sídlia aj dve stajne Formuly 1, Ferrari a AlphaTauri. Podľa vyjadrení čelných predstaviteľov oboch tímov nebola nákaza koronavírusom potvrdená u žiadneho zamestnanca. Aj na nich sa však vzťahujú prísne opatrenia o zákaze vychádzania.

„Z Ríma do Faenzy (sídlo tímu, pozn. red.) sú to dobré dve hodiny autom a na diaľnici som stretol možno dvadsať áut za celú cestu. Bola kompletne prázdna,“ hovorí zhrozene šéf tímu AlphaTauri Franz Tost pre nemecký Speedweek. „Na uliciach niet ani živej duše. Celý život sa presunul do domov a bytov ľudí. Platí zákaz vychádzania a výnimku máte len ak chcete ísť do obchodu, k lekárovi alebo do práce.“

Dnešné zábery na život na Apeninskom polostrove pôsobia ako z katastrofického filmu a na tomto stave sa v nasledujúcich dňoch a týždňoch nič meniť nebude.

„Je to desivé. Keď sa pozriete z okna na ulicu, neuvidíte jedinú živú dušu. Taliani sú veľmi spoločenskí ľudia, je to naozaj strašidelné,“ dodal Tost.

Rakúšan tiež potvrdil, že všetci členovia tímu sú našťastie zdraví. V továrni zaviedli sprísnené opatrenia už vo februári a vyzerá to tak, že sa vyplatili. Zamestnanci pochádzajúci z epicentier nákazy mali nariadenú prácu z domu a nesmeli prísť do továrne. Boli tiež zrušené plánované návštevy aj stretnutia s dodávateľmi. Aj takáto napohľad zanedbateľná izolácia pomohla predísť tomu najhoršiemu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Franz Tost

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac