spravy.sk spravy.sk

Binotto potvrdil, že Ferrari začalo rokovať s Vettelom o novej zmluve
zdroj: Pirelli Motorsport

Binotto potvrdil, že Ferrari začalo rokovať s Vettelom o novej zmluve

Na tému budúceho jazdeckého zloženia Ferrari sme v posledných dňoch napísali hneď niekoľko článkov. Až to vyzeralo, akoby zotrvanie Sebastiana Vettela vo Ferrari ani nebolo reálnou alternatívou.

„Začali sme diskutovať o novej zmluve,“ vyhlásil boss Ferrari Mattia Binotto pre F1.com. „Bolo dôležité, aby sme to začali riešiť o čosi skôr. Nie je to nič, čo by sme chceli nechať na koniec sezóny. On aj my chceme mať jasno čo najskôr. Diskusie pokračujú a verme, že čoskoro budeme hotoví.“

Binotto
tak pôsobí dojmom, akoby nad inými jazdcami ani neuvažoval. V závere minulej sezóny vyhlásil, že o jazdeckej zostave chcú mať jasno už v niekedy v priebehu úvodných piatich podujatí, čo teraz samozrejme nebude možné.

„Sebastian je v dobrej forme a veľmi koncentrovaný. Vie, že musí podávať dobré výkony, toto je totiž kľúčový bod jeho kariéry, pretože všetko, čo sa od začiatku sezóny stane, bude mať vplyv na jeho nový kontrakt. Má to však vo vlastných rukách,“ povedal Binotto.

Vlaňajšia SF70 Sebastianovi príliš nevyhovovala. Autu chýbal prítlak, navyše sa dostavil veľký tlak zo strany tímového kolegu, ktorý si okamžite podmanil srdcia tifosi. Nová SF1000 by mala byť skôr Vettelova „šálka kávy“.

„Áno, myslím, že by mu tohtoročné auto malo vyhovovať viac, minimálne z pohľadu na dáta z Barcelony. Najlepšieho jazdca charakterizuje to, že sa dokáže prispôsobiť autu, ktoré má a dostať z neho maximum. My mu v tom musíme pomôcť, a to platí pre oboch našich pilotov,“ povedal Binotto, ktorý samozrejme dostal otázku aj na mladšieho z jazdeckej dvojice.

„Charles je na novú sezónu pripravený veľmi dobre, čo ukázal aj v zimných testoch. Dobre vie, že počas druhého roka v top tíme číha na pilota viac nástrah. On sa však učí veľmi rýchlo, takže som si istý, že bude schopný tlak dokonalo zvládnuť,“ dodal Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac