spravy.sk spravy.sk

Formula 1 pripravuje sériu virtuálnych pretekov
zdroj: Codemasters

Formula 1 pripravuje sériu virtuálnych pretekov

Niektorí z vás možno zachytili iniciatívu niekoľkých pretekárov po celom svete, ktorí minulý víkend zorganizovali Veľkú cenu Austrálie v hre F1 2019. Na tieto preteky sa môžeme tešiť aj tento víkend, pričom budú vysielané priamo na youtubovom kanáli Formuly 1.

Minulý víkend sa zúčastnili týchto pretekov napríklad súčasný jazdec McLarenu Lando Norris, dvojica bývalých pretekárov Formuly 1 Stoffel Vandoorne a Esteban Gutierréz, ale napríklad aj brankár Realu Madrid Thibaut Courtois. Zatiaľ čo tieto preteky boli zorganizované neoficiálne, od tohto víkendu plánuje organizáciu e-športovej série priamo Formula 1.

Zatiaľ ešte nevieme presné zloženie štartového roštu, mal by sa však skladať zo niekoľkých súčasných jazdcov F1 a ďalších hostí. Prvá veľká cena sa uskutoční v Bahrajne túto nedeľu (22. marca) o 21:00 nášho času. Séria je momentálne naplánovaná do konca mája a bude kopírovať pôvodný kalendár pretekov pre 2020.

Julian Tan, šéf digitálneho biznisu a e-športu pre Formulu 1 sa vyjadril: "Sme radi, že môžeme aspoň trochu odľahčiť súčasnú situáciu vďaka virtuálnym pretekom F1. Dúfame, že v týchto nepredvídateľných časoch dokážeme zabaviť fanúšikov, ktorým chýbajú reálne preteky. Všetky významné športové podujatia boli zrušené, takže toto je skvelá príležitosť dostať e-športy do povedomia ľudí."

Preteky sa budú jazdiť na oficiálnej hre F1 2019 (PC verzia), pričom sa pôjde na 50% vzdialenosť reálnych pretekov. Vzhľadom na rozdiel medzi jazdcami F1 a obyčajnými hráčmi budú mať všetci jazdci rovnaké nastavenie auta a zároveň všetky autá budú mať rovnaký výkon, čiže všetci budú mať rovnaké podmienky.

Jazdci taktiež budú môcť používať trakčnú kontrolu, či systém ABS, ktorý pomáha proti zablokovaniu kolies pri brzdení. Pre trate, ktoré nie sú v súčasnej edícii hry F1 2019 (Vietnam a Holandsko) budú vybrané iné trate.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bahrajn

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac