spravy.sk spravy.sk

Mohol by Toto Wolff zachrániť topiaci sa Aston Martin?
zdroj: Mercedes

Mohol by Toto Wolff zachrániť topiaci sa Aston Martin?

Možno ste na to už zabudli, ale v priebehu minulého roka sa veľa špekulovalo o spojení Lawrence Stroll – Toto Wolff. Hovorilo sa, že by kanadský miliardár mohol prevziať tím Mercedes v prípade, že by sa koncern Daimler rozhodol stiahnuť z Formuly 1. Teraz sa na Britských ostrovoch o spojení Wolff – Stroll špekuluje opäť, tentoraz však v inej súvislosti.

Vo štvrtok sa uskutočnil mimoriadne dôležitý videokonferenčný hovor. Zúčastnili sa ho Chase Carey, Ross Brawn, Jean Todt a poprední zástupcovia desiatky tímov. Podľa dostupných informácií však jeden chýbal, Toto Wolff. Toho zastupoval jeho technický riaditeľ James Allison.

Podľa britského bulvárneho denníku Daily Mail odcestovali títo dvaja páni z Austrálie spolu a včera tento zdroj prišiel s informáciou, že Stroll ponúkol Wolffovi funkciu šéfa automobilky Aston Martin. Tá sa v poslednom období topí v problémoch. Tento mesiac dokonca prišli médiá s informáciou, že automobilka emitovala ďalšie akcie, Stroll tak do výrobcu luxusných automobilov naleje ešte viac peňazí a jeho podiel sa zvýši z pôvodne plánovaných 16,7 na rovných 25 percent. Koronavírus totiž zasiahol takisto automobilový trh, Aston Martin kvôli tomu zapadol ešte hlbšie do bahna. Stroll tak musel pribehnúť s ďalším záchranným balíkom.

Za posledný rok je to už po niekoľkýkrát, čo sa hovorí o odchode Wolffa z pozície šéfa Mercedesu. Najprv sa špekulovalo o tom, že nahradí Chasea Careyho na pozícii šéfa Formula One Group, proti čomu však malo ostro vystúpiť Ferrari.

Daily Mail samozrejme túto informáciu spája aj s otázkami okolo budúcnosti Lewisa Hamiltona, ktorý je s Totom Wolffom silno previazaný. V správe sa však okrem iného uvádza aj to, že Mercedes tieto špekulácie odmieta.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac