spravy.sk spravy.sk

V Haase mali podozrenie na koronavírus štyria pracovníci, všetci s negatívnym výsledkom
zdroj: Haas

V Haase mali podozrenie na koronavírus štyria pracovníci, všetci s negatívnym výsledkom

Je to už týždeň, čo bola Veľká cena Austrálie kvôli koronavírusu zrušená. V napätej situácii trvalo prijatie rozhodnutia dlhé hodiny, napokon však bolo rozhodnuté v mene zdravého rozumu. Boss tímu Haas Günther Steiner však má za to, že vzhľadom na množstvo zúčastnených strán, nemôžete zakaždým očakávať konsenzus.

„Podľa mňa je to normálne,“ povedal Steiner, ktorého cituje Motorsport.com. „Každý tím má inú štruktúru, niektoré sú súčasťou veľkých korporácií, iné majú súkromných vlastníkov. Nemôžete očakávať, že všetci budú na jednej vlne.“

„Do rozhodovania je zapojených množstvo strán, máte miestnych promotérov, máte F1, máte FIA, máte desať tímov, každý z nich má iné pozadie a pochádzajú z rozličných krajín. Takže každý má svoje problémy, s ktorými sa musí vysporiadať,“ povedal Steiner.

„Zakaždým potrebujeme nájsť kompromis a vo finále to v Austrálii kompromis bol.“

S hrozbou koronavírusu zápasí aj tím Haas, ktorý patrí na rošte k tým úplne najmenším. Steiner potvrdil, že hneď u štyroch členov tímu sa vyvinuli symptómy nákazy. Títo štyria zamestnanci boli okamžite umiestnení do karantény, následné testy však prítomnosť koronavírusu vylúčili. Tirolčan tiež potvrdil, že tím prijal všetky nevyhnutné opatrenia.

„Tejto hrozby sme si boli dobre vedomí. Všetkým sme jasne povedali, ak sa necítite dobre, chceme o tom vedieť. Mali sme štyroch takých, našťastie s negatívnym výsledkom,“ povedal Steiner.

„Čakanie na výsledky bolo naozaj nekonečné, všetko však pre nás dopadlo dobre. McLaren mal jeden potvrdený prípad a myslím, že ich následné počínanie bolo veľmi svedomité a správne,“ dodal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac