spravy.sk spravy.sk

Podľa Brundla McLarenu hrozí, že o Carlosa Sainza príde
zdroj: McLaren

Podľa Brundla McLarenu hrozí, že o Carlosa Sainza príde

Carlos Sainz na seba v minulej sezóne strhol množstvo pozornosti. Fantastické šieste miesto v celkovom hodnotení a pomyselný titul najlepšieho zo „zvyšku sveta“ znamená, že Španiel je v roku 2020 stredobodom pozornosti novinárov, ktorí sa zamýšľajú nad možnosťou jeho prestupu do Ferrari.

Medzi odborníkov, ktorí oceňujú Sainzove schopnosti a jeho prínos McLarenu, patrí aj Martin Brundle. Bývalému jazdcovi, dnes komentátorovi televízie Sky položil britský Express otázku, či by sa McLaren mal obávať, že Ferrari podpíše Carlosa Sainza ako svojho pilota v pre sezónu 2021. „Áno, ak nemá kontrakt,“ odpovedal Brundle.

„Vždy som za Carlosa bojoval. Radil som McLarenu, aby ho vzali, aj keď o svojej voľbe neboli stopercentne presvedčení.“

„Myslím, že v sebe má víťaznú mentalitu svojho otca, ktorý je dvojnásobný šampión v rely. Ferrari však má viacero možností, napríklad aj Daniela Ricciarda,“ povedal Brundle.

Carlos mal do top tímu veľmi blízko hneď niekoľkokrát. V Toro Rosso strávil tri roky pod pozorným dohľadom Helmuta Marka. Zakaždým bol pod enormným tlakom očakávaní a zakaždým podpisoval len ročnú zmluvu, čo je nepríjemné pre každého profesionálneho športovca. Navyše, jeho tímovým kolegom nebol nik iný, než Max Verstappen. Aj preto si Brundle myslí, že by si rodák z Madridu zaslúžil viac uznania.

„Podľa mňa bol Sainz blízko Verstappena, keď spolu pretekali v Toro Rosso. Bola v tom aj politika. Otec a syn na oboch stranách garáže. Napokon si Red Bull vybral Verstappena, čo bola podľa mňa jasná voľba. No aj tak si myslím, že Sainz bol pre Maxa veľmi dobrý súper,“ dodal Brundle.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac