spravy.sk spravy.sk

Máme sa obávať o budúcnosť tímu Haas?
zdroj: Haas F1 Team twitter

Máme sa obávať o budúcnosť tímu Haas?

Na mieste nie je otázka či, ale ako veľmi pandémia koronavírusu zasiahne malé tímy F1. Na možné zníženie príjmov bude veľmi citlivo reagovať aj Haas, o ktorého budúcnosti sa už beztak špekulovalo.

Začiatkom marca sa majiteľ tímu Gene Haas v rozhovore vyjadril, že jeho zotrvanie vo Formule 1 nie je zďaleka isté. Jeho tím má za sebou mimoriadne ťažký rok. Spadol z piateho na deviate miesto pohára konštruktérov, k tomu sa pridali problémy s titulným sponzorom Rich Energy. Je jasné, že rok 2019 bol pre pokladnicu amerického tímu náročný.

Rok 2020 však bude ešte ťažší. Nové pravidlá znamenajú potrebu vývoja dvoch áut súčasne. K tomu všetkému sa pridala globálna pandémia koronavírusu, kvôli ktorej v novej sezóne určite neuvidíme všetky veľké ceny. To znamená ďalšie znižovanie príjmov. Napríklad šéf Alfy Romeo, Frédéric Vasseur očakáva, že zisky tímov pôjdu v tomto roku dolu o asi dvadsať percent.

„Počkám na štart sezóny. Ak budeme mať ďalší zlý rok, nebude zotrvanie vôbec také jednoznačné. Nehovorím, že odídeme, ale budeme musieť všetko preskúmať,“ povedal začiatkom marca Gene Haas.

Situáciu neberie na ľahkú váhu ani pilot tímu Romain Grosjean. „Túto možnosť by sme mali brať vážne,“ povedal pre francúzsky Canal+, na ktorý odkazuje portál Grandpx.news.

„Správa bola jasná. Najprv ste ubezpečený, že pokračujete ďalej, ale potom zistíte, že tím možno končí. Naozaj nie je nič horšie. Mechanici a každý sa bude zaujímať len o to, čo bude ďalej. Ak sa Gene rozhodne skončiť, dúfam, že po ňom niekto tím prevezme, pretože je tu dobrá partia, ktorá navyše dobre vie, ako tím s týmto obchodným modelom funguje,“ povedal Grosjean.

Ešte v Austrálii sa na situáciu opýtali novinári aj šéfa tímu Günthera Steinera. Otázka znie, či je Gene Haas naďalej odovzdaný svojmu projektu vo Formule 1.

„Bavil som sa s ním dnes ráno (vo štvrtok pred štartom austrálskeho víkendu, pozn. red.), volal mi, aby sa uistil, že je všetko v poriadku. Chcel vedieť ako sa nám darí a čo je v tíme nové. Takže áno, myslím si, že je plne oddaný Haasu,“ povedal Steiner, ktorého cituje Motorsport.com.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Gene Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac