spravy.sk spravy.sk

Nasadil Mercedes systém DAS už v roku 2018? Ocon o ňom vraj nevedel
zdroj: Mercedes-AMG F1 twitter

Nasadil Mercedes systém DAS už v roku 2018? Ocon o ňom vraj nevedel

Mercedes pred touto sezónou prišiel so zaujímavou inováciou v podobe systému DAS. Ako dlho inžinieri stajne toto riešenie „piekli“ zatiaľ nevieme. Taký Valtteri Bottas vyhlásil, že o DASe počul prvýkrát takmer pred rokom.

Niektoré pozorné oči vytiahli najrýchlejšie kolo Lewisa Hamiltona z maďarskej kvalifikácie spred dvoch rokov. Tá sa odjazdila v daždi a na niektorých záberoch sa naozaj zdá, že pilot Mercedesu pri svojom najrýchlejšom kole upravuje polohu volantu pri prejazde záverečnou zákrutou. Záber však nie je čistý, keďže na kameru dopadajú kvapky vody. Anketa na stránke GPFans, ktorej sa zúčastnilo vyše dvetisíc respondentov, skončila úplne nerozhodne. Polovica ľudí považuje kamerové záznamy len za optický klam, druhá polovica si myslí, že DAS bol v Maďarsku skutočne nasadený.

Postoj „ja nič, ja muzikant“ nasadil v rozhovore pre francúzsky Canal+ aj Esteban Ocon. Ten strávil celú minulú sezónu v pozícii testovacieho a vývojového pilota Mercedesu. V roku 2018 bol Francúz pilotom Force Indie a žiadnych experimentoch so systémom DAS, ani o DASe samotnom vraj nič nevie.

„Buď boli veľmi, veľmi chytrí a o tomto systéme mi nepovedali, alebo ho vymysleli až po mojom odchode,“ cituje Ocona portál Grandpx.news. Takáto odpoveď je trochu v rozpore so slovami Valtteriho Bottasa, ktorý o tomto systéme vedel už niekedy v prvej tretine sezóny 2019.

„Akonáhle som sa upísal Renaultu, už ma do továrne alebo na simulátor nepustili. Takže sa to stalo buď niekedy potom alebo boli v tíme veľmi šikovní,“ dodal rodák z Évreux.

Otázniky okolo maďarskej kvalifikácie však zostávajú otvorené. Čo myslíte vy?

Nasadil Mercedes systém DAS v Maďarsku v roku 2018?
Áno
Nie, je to optický klam
Created with PollMaker

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Esteban Ocon

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac