spravy.sk spravy.sk

Brown: Dúfajme, že sa situácia vo svete zlepší a v lete budeme môcť pretekať
zdroj: Twitter/McLaren

Brown: Dúfajme, že sa situácia vo svete zlepší a v lete budeme môcť pretekať

Výkonný riaditeľ spoločnosti McLaren Zak Brown tvrdí, že Formula 1 bude môcť začať svoju novú sezónu v lete, keď sa zrušia všetky obmedzenia týkajúce sa celosvetovej pandémie.

Prvých osem podujatí už bolo odložených a je otázne, či sa ešte vyskytne priestor na ich realizáciu. Výkonný riaditeľ Formuly 1, Chase Carey včera naznačil, že síce majú naplánovaný nový kalendár, no všetko sa v priebehu týždňov môže zásadne zmeniť.

Brown sa po návrate z Austrálie musel na určitý čas izolovať, nakoľko mal jeden pracovník McLarenu pozitívny test na koronavírus. V Austrálii muselo ostať štrnásť členov tímu v povinnej karanténe. Brown ubezpečil fanúšikov svojho tímu, že spraví všetko pre to, aby sa zachránilo čo najviac podujatí v roku 2020.

„Je zrejmé, že sa odložilo veľa pretekov. Chcem vám povedať, že McLaren spolupracuje veľmi úzko so všetkými tímami Formuly 1 na tom, aby sme urobili všetko, čo je v našich silách, pretože keď sa svet stane bezpečnejším miestom na preteky, tak hneď budeme chcieť jazdiť a pretekať. Dúfajme, že sa uskutoční čo najviac podujatí z aktuálneho rozpisu,“ povedal Brown.

„Existuje rozpis, podľa ktorého by sme mali začať v lete, samozrejme, ak nám to situácia vo svete dovolí. Dúfajme, že to tak bude. Viem, že nám všetkým chýbajú preteky. Zrušenie otváracieho podujatia tejto sezóny bolo samozrejme pre všetkých veľkým sklamaním, no myslím si, že zdravie nášho tímu, fanúšikov a všetkých ostatných v tomto športe je oveľa dôležitejšie ako preteky, ktoré môžeme zrealizovať aj v inom termíne,“ zhodnotil situáciu výkonný riaditeľ tímu McLaren.

Brown povedal, že McLaren bude „skúšať nové veci,“ aby počas prestávky oslovil svojich fanúšikov. V Británii, v ktorej má tento tím svoje sídlo, vláda nariadila ľuďom, aby zostali vo svojich domovoch, s výnimkou nevyhnutných nákupov. Chcú tak obmedziť šírenie celosvetovej pandémie.

„V takýchto situáciách, keď sa snažíte chrániť svoj tím a podnikanie, môžete začať hľadať kreatívne a zábavné spôsoby, ako sa spojiť s fanúšikmi. Esports sa momentálne javí ako veľmi populárny spôsob a myslím si, že obľúbenosť virtuálnych pretekov pôjde hore. Taktiež je dôležité venovať sa sociálnym sieťam, na ktorých máme veľké množstvo nadšencov,“ dodal 48-ročný rodák z Kalifornie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac