spravy.sk spravy.sk

Pre Leclerca by bolo nepochopiteľné, ak by FIA zverejnila fungovanie pohonnej jednotky Ferrari
zdroj: Scuderia Ferrari

Pre Leclerca by bolo nepochopiteľné, ak by FIA zverejnila fungovanie pohonnej jednotky Ferrari

Pilot Ferrari Charles Leclerc tvrdí, že súperiace tímy Formuly 1 by mali dôverovať riadiacemu orgánu tohto športu, pokiaľ ide o rozhodnutie v oblasti pohonnej jednotky Ferrari z roku 2019.

Len pár minút pred skončením predsezónnych testov vydala FIA stanovisko o súkromnej dohode s Ferrari o legálnosti a funkčnosti ich pohonnej jednotky v sezóne 2019. Viac informácií nájdete v našom článku tu.

To samozrejme vyvolalo búrlivé reakcie siedmych tímov, ktoré nie sú poháňané motormi Ferrari. Žiadali úplné a transparentné vysvetlenie danej situácie. FIA sa to snažila v ďalšom vyhlásení ozrejmiť, pričom uznala, že má pochybnosti nad legálnym fungovaním pohonnej jednotky Ferrari.

Viac svetla do tejto situácie mala priniesť aj tlačová konferencia pred Veľkou Cenou Austrálie, ktorá však bola napokon zrušená kvôli pandémii koronavírusu. Mercedes sa pred týmto podujatím dištancoval od tejto sťažnosti, ktorá bola podaná na FIA.

Charles Leclerc uviedol, že všetky tímy by mali viac dôverovať Medzinárodnej Automobilovej Federácii (FIA, pozn. red.). „Áno, na jednej strane to chápem, no na druhej nie,“ povedal pilot Ferrari na margo sťažnosti siedmych tímov.

„Mali by FIA dôverovať. Robia si svoju prácu a myslím si, že je úplne pochopiteľné, že nezverejňujú úplne všetko. Na každej súčiastke pracujeme veľmi tvrdo, takže nevidím dôvod, prečo by to mali zverejniť. Ak by to prezradili, zverejnili by vlastne všetku prácu, ktorú tím vykonal, a pre mňa je toto nepochopiteľné. Plne dôverujem svojmu tímu a FIA, takže verím, že je všetko v poriadku, tým je to pre mňa uzavreté a pozerám sa do budúcnosti,“ dodal Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac