spravy.sk spravy.sk

Pretekársku kombinézu vymenil za uniformu, Ferdinand Habsburg pomáha počas pandémie
zdroj: Ferdinand Habsburg twitter

Pretekársku kombinézu vymenil za uniformu, Ferdinand Habsburg pomáha počas pandémie

Rakúsko je jedna z posledných krajín Európskej únie, kde stále platí povinná vojenská služba. Mladí Rakúšania absolvujú šesťmesačnú prípravu, aby potom v prípade ohrozenia pomohli v boji, či už s viditeľným alebo neviditeľným nepriateľom.

Svojej občianskej povinnosti sa nevyhol ani Ferdinand Habsburg. Tento 22-ročný rodák zo Salzburgu je pilotom Audi v nemeckej DTM, známy je však aj vďaka svojmu rodokmeňu. Je totiž priamym nasledovníkom dynastie Habsburgovcov, ktorá panovala aj na území dnešného Slovenska asi štyristo rokov. Jeho celé meno v skutočnosti znie naozaj kráľovsky, Ferdinand Zvonimir Maria Balthus Keith Michael Otto Antal Bahnam Leonhard von Habsburg-Lothringen.

Ferdinand tak na základe povolávacieho rozkazu vymenil špeciál Audi RS5 a pretekársku kombinézu za vysokozdvižný vozík a vojenskú uniformu. V Rakúsku už vyše týždeň platia prísne obmedzenia v boji proti pandémii. Vláda robí všetko, aby zásobila krajinu najmä zdravotníckym, ale aj ďalším materiálom. Pomáha samozrejme aj armáda.

„V tomto období som vojak Rakúskej armády. Všetkých nás povolali, aby sme pomohli v boji s pandémiou,“ povedal Habsburg vo videu uverejnenom na sociálnej sieti.

„Našou úlohou je pomáhať pri dopĺňaní skladových regálov a zabezpečiť, aby bolo pripravené všetko, čo budú ľudia potrebovať. To bude moja úloha každú noc od desiatej večer do šiestej ráno a som pripravený urobiť všetko, čo bude v mojich silách, aby som pomohol. Samozrejme, že počas dňa sa snažím aj trénovať,“ hovorí Habsburg.

„Ak ste mladí a zdraví a radi by ste váš čas strávili užitočne, hľadajte príležitosti, ako by ste vašej komunite mohli v týchto časoch pomôcť,“ vyzval pravnuk posledného cisára Rakúsko-uhorskej monarchie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: DTM

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac