spravy.sk spravy.sk

Svoje továrne zatvárajú aj tímy sídliace na Britských ostrovoch
zdroj: McLaren Honda

Svoje továrne zatvárajú aj tímy sídliace na Britských ostrovoch

Lepšie neskoro, ako nikdy. Napriek dlhému váhaniu a protichodným vyjadreniam sa napokon britská vláda rozhodla, že po vzore ostatných krajín nariadi povinnú karanténu pre všetkých občanov po dobu troch týždňov.

Síce to včera v uliciach hlavného mesta krajiny vyzeralo, akoby sa pandémia koronavírusu Veľkej Británie netýkala, faktom však zostáva, že po dobu troch týždňov platí obmedzený pohyb obyvateľov na nevyhnutnú mieru. Do práce chodia len tí, ktorí nemôžu pracovať z domu. Na to zareagovali aj tímy Formuly 1, ktoré majú na Britských ostrovoch svoje továrne.

Keďže sa nám letná prestávka presunula na mesiace marec - apríl a predĺžila na 21 dní, stajne si podľa pravidiel môžu zvoliť, v akom časovom rozmedzí svoje továrne zavrú. Napríklad Ferrari tak urobilo hneď v deň, keď FIA zmenu nariadila. Továreň v Maranelle bola v tom čase už beztak prázdna, vzhľadom na veľmi negatívny vývoj pandémie v Taliansku.

Podobne tak nariadenie britskej vlády „popohnalo“ tímy sídliace na ostrovoch, aby poslali zamestnancov domov a splnili si svoju 21-dňovú povinnú odstávku práve v týchto troch týždňoch.

V Grove, kde sídli tím Williams začnú dovolenky zajtra a potrvajú do 15. apríla, v rovnakom časovom období bude zavreté aj technologické centrum McLarenu vo Wokingu. Portál RaceFans tiež zistil, že od zajtra bude začína odstávka aj v Red Bulle, hoci tam ju pôvodne plánovali od piatka. Na Borisa Johnsona naopak nečakali v Haase, kde je továreň zavretá od 19. marca.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tímy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac