spravy.sk spravy.sk

Promotéri v Baku sa chcú vyhnúť „austrálskej katastrofe“
zdroj: TASR/AP

Promotéri v Baku sa chcú vyhnúť „austrálskej katastrofe“

Veľká cena Azerbajdžanu sa tak ako mnohé ďalšie v tohtoročnom kalendári neuskutoční v plánovanom termíne. Pre organizátorov bolo rozhodnutie o odložení podujatia jednoznačnou voľbou, vychádzali tiež z udalostí, ktoré sa odohrali pred niečo vyše týždňom v Austrálii.

Ani Azerbajdžan neobchádzajú reštriktívne opatrenia súvisiace s šíriacou sa pandémiou koronavírusu. Vláda tejto ázijskej krajiny vydala v pondelok večer ďalšie nariadenia, ktoré by znemožnili začatie prác na výstavbe okruhu v uličkách mesta na brehu Kaspického mora. Práce sa pritom mali začať práve v pondelok. Výkonný riaditeľ podujatia, Arif Rahimov tiež tvrdí, že bolo nutné sa poučiť z udalostí v austrálskom Melbourne.

„Myslím, že žiadny z promotérov by sa nemal dostať do situácie, ktorej museli čeliť tí austrálski. Naozaj je mi ľúto Andyho Westacotta (šéfa austrálskej GP, pozn. red.) a jeho ľudí,“ povedal pre portál RACER Rahimov.

„Prejsť si niečím takým musí byť príšerné, zrušiť veľkú cenu na poslednú chvíľu je pre promotéra úplnou katastrofou. Do takéhoto podujatia vkladajú ľudia obrovské úsilie. Albert Park je pritom takisto nepermanentný okruh, takže musia investovať veľa času, prostriedkov a energie, aby okruh vybudovali. Myslím, že niečomu takému sa teraz chce každý promotér vyhnúť,“ hovorí Rahimov.

V Baku preto podujatie odložili skôr, než sa na okruhu začalo vôbec pracovať. To znamená, že si organizátori ušetria čas, peniaze, energiu a takisto eliminujú riziko vzhľadom na nejasný ďalší vývoj pandémie.

„Rozhodli sme sa ešte predtým, než sa na okruhu začalo pracovať. Stanovili sme si vlastný deadline, chceli sme si byť istí, že nám nevzniknú žiadne zbytočné výdaje. Bola by to úplná katastrofa, keby sme investovali všetky naše vyhradené prostriedky do stavby okruhu, na ktorom by sa potom vôbec nepretekalo,“ povedal Rahimov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Azerbajdžan

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac