spravy.sk spravy.sk

O osude Kanady sa rozhodne najneskôr po Veľkej noci
zdroj: TASR/AP

O osude Kanady sa rozhodne najneskôr po Veľkej noci

Veľká cena Kanady sa nám priebežne posunula na prvé miesto kalendára sezóny 2020. Podujatie je na programe 14. júna, čo je podľa niektorých dostatočne neskoro na to, aby sa mohlo uskutočniť. Odhadnúť vývoj situácie si však netrúfne nik.

Ešte stále sú to takmer tri mesiace od zhasnutia svetiel na okruhu Gillesa Villeneuvea, ktorý je dejiskom Veľkej ceny Kanady. Aj tu však budú organizátori potrebovať nejaký čas navyše, aby podujatie pripravili. Promotéri by teda predom radi vedeli, na čom sú. Nechcú totiž, aby ich práca, úsilie a investície napokon vyšli vnivoč.

„Som v každý deň, alebo aspoň každý druhý deň, v kontakte so zástupcami Formuly 1,“ uviedol pre Motorsport.com promotér podujatia Francois Dumontier. „Sme optimistickí, ale aj realistickí. Ešte stále máme pred sebou pár týždňov, povedal by som, že možno dva alebo tri, potom budeme musieť začať so stavbou tribún a ďalšími prácami.“

„Ak budeme musieť rozhodnúť o odložení podujatia, rozhodneme o tom spolu s F1, možno niekedy po Veľkej noci.“

V súčasnosti platia v Kanade vládne opatrenia proti šíreniu nákazy, ktoré organizátorom akúkoľvek prácu znemožňujú, prípadne sťažujú.

„Premiér Quebecu včera nariadil, aby všetky podniky, ktorých chod nie je nevyhnutný, zostali zatvorené. Takže v súčasnosti nemôžeme na okruhu pracovať vôbec. Môj tím, ktorý podujatie organizuje, mal posledný týždeň alebo desať dní nariadenú prácu z domu,“ hovorí Dumontier.

„Takže máme pred sebou ešte dva alebo tri týždne, než sa rozhodneme. Dúfajme, že by sa nám mohlo podariť podujatie uskutočniť v tento deň, stali by sme sa tak prvou veľkou cenou v tomto roku. Pracujeme však na rozličných scenároch, vrátane odloženia podujatia,“ dodal Dumontier.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac