spravy.sk spravy.sk

McLaren dostane výnimku na úpravu auta pre rok 2021
zdroj: McLaren

McLaren dostane výnimku na úpravu auta pre rok 2021

Odloženie nových technických pravidiel na rok 2022 postavilo do zvláštnej pozície tím McLaren. Stajňa z Wokingu bude od roku 2021 odoberať pohonné jednotky od Mercedesu, ktoré vymení za Renault. Zmrazenie vývoja šasi však prechod na nového dodávateľa skomplikoval.

Pravidlá o rozpočtovom strope budú zavedené podľa plánu, od roku 2021, nové technické pravidlá sa však o rok odkladajú. Tímy tiež súhlasili so zmrazením vývoja niektorých podstatných súčastí monopostov. To samozrejme skomplikovalo situáciu McLarenu, ten svoje auto pre rok 2021 bude musieť prispôsobiť pohonnej jednotke Mercedesu, ktorá má prirodzene inú architektúru, než tá z dielne Renaultu.

„Rozhodnutie o odklade nových technických pravidiel nebude mať vplyv na zmenu dodávateľa našej pohonnej jednotky. Bude nám umožnené vykonať na aute nevyhnutné zmeny, aby sme ho prispôsobili novému motoru,“ povedal šéf tímu Andreas Seidl.

„Od začiatku sme patrili medzi popredných zástancov nových technických pravidiel pre rok 2021 a nasledujúce. Predstavujú príležitosť započať vzrušujúcu novú éru Formuly 1. Rozhodnutie zaviesť nové pravidlá sme urobili s cieľom priniesť dlhodobú udržateľnosť a zdravie športu, ich odloženie na rok 2022 bolo urobené s rovnakým cieľom,“ uviedol Seidl.

„Odloženie sme plne podporili. Uvedomujeme si, že je nevyhnutné chrániť finančné záujmy Formuly 1 a zabezpečiť rovnaké podmienky pre všetkých,“ dodal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac