spravy.sk spravy.sk

Marko: Tímy prídu o 100 miliónov eur pri piatich zrušených pretekoch
zdroj: Red Bull Racing

Marko: Tímy prídu o 100 miliónov eur pri piatich zrušených pretekoch

Koronavírus je mimoriadne vážnou komplikáciou aj vo svete Formuly 1. Podujatia sa rušia alebo odkladajú a svoje si musia odtrpieť aj jednotlivé jazdecké tímy. Svoj názor na situáciu prináša aj Helmut Marko.

Plán na 22 pretekov Formuly 1 v nadchádzajúcej sezóne 2020 bol skutočne odvážny, no aktuálne je situácia aj z dôvodu šíriaceho sa koronavírusu výrazne skomplikovaná. Niektoré podujatia sa rušia či presúvajú na neskorší termín. Situácia sa mení prakticky z týždňa na týždeň a my sme zvedaví, kedy sa skutočne začne sezóna a ktoré preteky sa v nej nakoniec uskutočnia. 

Šíriaci sa koronavírus má dopad na celý svet a nevyhne sa ani tímom Formuly 1. Podľa webu gpblog.com, Helmut Marko v rozhovore pre známy Auto Bild hovorí, že jeho odhad nákladov na päť zmeškaných podujatí Formuly 1 činí približne sumu 100 miliónov eur.

Hoci Veľká cena Monaka nie je zahrnutá v strate, pretože kniežatstvo neplatí peniaze tímom F1, napriek tomu zaznamenávajú tímy Formuly 1 obrovské straty, ktoré budú musieť v nadchádzajúcom období prežiť. 

Podľa dostupných zdrojov Auto Bildu, ako hodnotí portál gpblog.com, až 60% výnosov Formuly 1 bude smerovať do tímov, zatiaľ čo v aktuálnej situácii to bude omnoho menšia čiastka, než očakávali akékoľvek negatívne predikcie.

Svet Formuly 1 vždy ovplyvnila aj odohrávajúca sa ekonomická kríza. Formula 1 prišla o takmer všetkých výrobcov v sedemdesiatych rokoch počas ropnej krízy a počas finančnej krízy v rokoch 2008 a 2009 prišli takisto následky. Práve v danom období opustili svet Formuly 1 značky ako Honda, Toyota a BMW. Otázka znie, aký dopad bude mať súčasná kríza na Formulu 1.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Helmut Marko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac