spravy.sk spravy.sk

Fittipaldi a Delétraz budú testovacími a rezervnými jazdcami tímu Haas
zdroj: Haas

Fittipaldi a Delétraz budú testovacími a rezervnými jazdcami tímu Haas

Tím Haas dnes menoval do úlohy testovacieho a rezervného jazdca Louisa Delétraza a Pietra Fittipaldiho.

Dvojica pilotov pracovala v tíme už od konca roku 2018. Pre tím Haas jazdili počas testovacích dní nováčikov a taktiež absolvovali množstvo jázd na simulátore. Delétraz bude túto sezónu pôsobiť vo Formule 2 v tíme Charouz Racing System, zatiaľ čo Fittipaldi nemá nabitý program po ukončení svojho plánovaného pôsobenia v kategórii Super Formula.

Očakáva sa, že obaja jazdci budú reprezentovať tím Haas na nasledujúcej virtuálnej Veľkej Cene, ktorá sa uskutoční 5. apríla. „Prirodzene, mali sme v úmysle prehlásiť toto oznámenie v priebehu Veľkej Ceny Austrálie, no udalosti tam, ale aj na celom svete neboli priaznivé v dôsledku prebiehajúcej epidémie koronavírusu,“ uviedol šéf tímu Haas Günther Steiner.

„Louis a Pietro sa nám za posledných dvanásť mesiacov osvedčili a sme radi, že ich dnes môžeme potvrdiť ako testovacích a rezervných jazdcov tímu Haas. Ich práca na simulátore bola veľmi hodnotná, keďže sme v minulej sezóne čelili náročným výzvam. Sme nadšení, že im môžeme ponúknuť ďalšie možnosti na zlepšenie a rozšírenie ich vzťahov s našim tímom v roku 2020.“

„Tešíme sa, že budú súčasťou nášho vlastného pretekárskeho programu a podporia Romaina Grosjeana, Kevina Magnussena a celý tím technikov a inžinierov, ktorí pracujú na monoposte VF-20,“ dodal Steiner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac