spravy.sk spravy.sk

Grosjean: V Austrálii mi Vettel v piatok o tretej ráno napísal, že smeruje na letisko
zdroj: Haas F1 Team

Grosjean: V Austrálii mi Vettel v piatok o tretej ráno napísal, že smeruje na letisko

Pilot Haasu, Romain Grosjean odhalil, ako sa dozvedel o zrušení Veľkej Ceny Austrálie ešte pred oficiálnym vyhlásením.

Grosjean tvrdí, že ho v piatok skoro ráno kontaktoval Sebastian Vettel cez WhatsApp a oznámil mu, že preteky sa neuskutočnia. To všetko sa stalo ešte pred oficiálnym vyhlásením FIA.

„Povrávať sa o tom začalo vo štvrtok večer,“ povedal Grosjean v rozhovore s Kymom Millmanom. „Zo štvrtka na piatok som nespal veľmi dobre. O tretej ráno som si cez WhatsApp písal so Sebastianom Vettelom. Napísal som mu ‚kde si, prečo si hore?‘ On odpovedal ‚idem na letisko, preteky sú zrušené, neuskutočnia sa.‘ Povedal som mu, že som túto správu nepočul oficiálne vyhlásenú, takže radšej zostanem,“ vniesol pilot Haasu svetlo do udalostí z Austrálie.

„Povedal ‚môj tím mi ohlásil, že môžem ísť preč, takže idem.‘ To znamená, že v piatok ráno okolo tretej som vedel, že sa veci nevyvíjajú správnym smerom.“ Pravdou je, že okolo zrušenia tohto podujatia bol neuveriteľný zmätok. Organizátori, vláda, FIA a Liberty Media až veľmi dlho rokovali o osude pretekov. Nakoniec padol konečný verdikt o desiatej ráno miestneho času, keď fanúšikovia čakali vo veľkom počte pred bránami samotného okruhu.

Prvých osem pretekov bolo zrušených, resp. presunutých. Grosjean sa zatiaľ vrátil domov, kde sa venuje svojim deťom a taktiež aj jazde na simulátore. Začiatok novej sezóny je momentálne naplánovaný na 14. júna, kedy by sa mala uskutočniť Veľká Cena Kanady.

„Potrebujeme len počkať, aby sme videli, ako sa bude situácia vyvíjať. Momentálne sú tieto veci dôležitejšie ako pretekanie, aj keď je zvláštne byť doma v tomto ročnom období. Cítim sa ako v januári. Nemôžem vziať do úvahy skutočnosť, že je apríl. V januári som doma, pripravujem sa na novú sezónu, potom vo februári idem na zimné testy a v marci už pretekám, no je apríl a ja sedím doma,“ dodal 33-ročný rodák zo Ženevy.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac