spravy.sk spravy.sk

Ecclestone: Wolff sa stane súčasťou Aston Martinu
zdroj: Mercedes AMG Petronas F1 Team

Ecclestone: Wolff sa stane súčasťou Aston Martinu

Bernie Ecclestone verí, že dni Tota Wolffa sú v Mercedese spočítané. Myslí si, že sa súčasný šéf Mercedesu presťahuje do Aston Martinu.

Začiatkom tohto roka sa začali šíriť špekulácie o tom, že Toto Wolff by mal záujem byť súčasťou Aston Martinu. Spočiatku sa však v zákulisí šírili špekulácie, že Wolff a Lawrence Stroll majú záujem kúpiť tím Mercedes a premenovať ho na Aston Martin. To sa však nestalo.

Namiesto toho kúpil Stroll akcie Aston Martinu a oznámil, že jeho tím Racing Point, ktorého je vlastníkom, sa od sezóny 2021 premenuje na Aston Martin. Zatiaľ nevyhlásil, že by mal záujem o to, aby sa jeho blízky priateľ Toto Wolff stal súčasťou tohto tímu. To však nemusí znamenať, že sa tam v blízkej budúcnosti neobjaví.

Všetky tieto myšlienkové pochody podporil aj Bernie Ecclestone, ktorý si myslí, že sa títo dvaja vplyvní muži spoja v tíme Aston Martin. Zatiaľ sa však Wolff musí venovať naplno svojej práci v tíme Mercedes.

„Toto Wolff sa spriatelil s Lawrencom. Má mozog na to, aby si dokázal vybrať tých správnych ľudí, s ktorými sa spriatelí. Myslím si, že ho pravdepodobne uvidíme, ako sa pripojí k Lawrencovi v Aston Martine. Stroll má pri sebe niekoľkých vplyvných ľudí a jeho skupina ma značný vplyv v spoločnosti Aston Martin. Predpokladám, že Toto by sa tam mohol objaviť ako výkonný riaditeľ. Môže to fungovať,“ povedal Ecclestone.

Bývalý šéf Formuly 1 sa však nevyjadril, či by sa Wolff stal súčasťou výlučne automobilky ako takej, alebo by pôsobil v tíme Formuly 1. Minulý týždeň sa šéf Mercedesu nezúčastnil stretnutia s Liberty Media, na ktoré poslal svojho kolegu Jamesa Allisona.

Ak by sa však Wolff rozhodol odísť z Mercedesu, vyvolávalo by to aj otázky o budúcnosti Lewisa Hamiltona. Ten sa vyjadril, že by v tomto tíme rád ostal, ak by bol šéfom tímu naďalej Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac