spravy.sk spravy.sk

Gasly: Chceli by sme byť rýchlejší, ako v skutočnosti sme
zdroj: AlphaTauri twitter

Gasly: Chceli by sme byť rýchlejší, ako v skutočnosti sme

Pierre Gasly pochybuje, že by jeho tím AlphaTauri mal výkonnosť na to, aby sa mohli pasovať do pozície lídra stredu poľa.

Už v predsezónnych testoch bolo zrejmé, že lídrom „zvyšku poľa“ bude pravdepodobne Racing Point, nakoľko tento tím dokázal dokonale skopírovať minuloročný monopost Mercedesu. Svoje obavy vyjadril aj Pierre Gasly, ktorý naznačil, že tím AlphaTauri nebude najsilnejším v strede poľa.

„Všeobecne si myslím, že sme mali pozitívne testy. Podarilo sa nám odjazdiť veľa kôl, spoľahlivosť bola dobrá. Mám pocit, že by sme chceli byť rýchlejší, ako v skutočnosti sme. Racing Point je veľmi rýchly, rovnako aj McLaren a Renault. Všetci ostatní sú na tom ešte lepšie. Povedal by som, že iné tímy sú v niektorých oblastiach o niečo silnejší,“ povedal Gasly.

Monopost AT01 má značnú podobnosť s minuloročným monopostom Red Bullu RB16, pretože tieto tímy zdieľajú rovnaké pohonné jednotky a taktiež aj mnoho ďalších komponentov. Gasly sa vyjadril, že auto z minulého roka nemalo žiadne veľké nedostatky, ktoré by bolo potrebné riešiť.

„Nie je to tak, žeby sme mali veľké slabiny. Vždy však chcete viac prítlaku. Nemyslím si, že na starom monoposte bolo niečo zlé. Musíme sa pokúsiť získať o niečo viac prítlaku, ktorý nám bude počas celého roka veľmi nápomocný.“

Gasly dodáva, že tím AlphaTauri bol po predsezónnych testoch schopný viac porozumieť svojmu autu. „Existuje niekoľko oblastí, o ktorých vieme, že sme sa v nich od testov v Barcelone zlepšili. Lepšie sme pochopili autu. Nakoľko je to nový monopost, chvíľku potrvá, kým z neho dokážeme dostať maximum.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac