spravy.sk spravy.sk

Sky Sports Italia: Vettel má na stole ponuku na ročný kontrakt s nižším platom
zdroj: Scuderia Ferrari

Sky Sports Italia: Vettel má na stole ponuku na ročný kontrakt s nižším platom

Zostane Sebastian Vettel vo Ferrari? Tejto otázke sme sa v posledných týždňoch venovali viackrát. Podľa niektorých si Nemec v roku 2021 vymení miesto s pilotom McLarenu Carlosom Sainzom. Prednedávnom však so zaujímavým výrokom vyrukoval aj samotný boss Ferrari Mattia Binotto.

Švajčiarsky rodák potvrdil, že Scuderia začala s Vettelom vyjednávania o novej zmluve. Binotto dokonca verí, že rokovania „budú čoskoro hotové“. Továrne tímov sú v týchto dňoch zatvorené a svet naďalej zvádza tuhý boj s pandémiou, život F1 sa však nezastaví ani na minútu. Dá sa očakávať, že by Ferrari mohlo byť naďalej v kontakte s pilotom a jeho zástupcami ohľadom predĺženia spolupráce.

Vettel
s Ferrari podpísal zmluvu už dvakrát. Prvýkrát to bolo pred jeho príchodom do tímu v roku 2015. Vtedy uzavrel so Scuderiou dvojročný kontrakt. Po dvoch veľmi dobrých rokoch v Maranelle bol v skvelej vyjednávacej pozícii a so Sergiom Marchionnem vyrokoval predĺženie o ďalšie tri sezóny. Podľa niektorých zdrojov si Seb medzi rokmi 2017 a 2019 prišiel na celkovo sto miliónov eur. Karta sa však obrátila a dnes je vo výhodnejšej pozícii Scuderia. Tím v zime predĺžil svoju mladú hviezdu Charlesa Leclerca až do roku 2024. Sebastian za sebou navyše nemá dobrý rok a na Apeninskom polostrove mnohí volajú po jeho konci.

Podľa talianskeho Sky Sports má Nemec na stole ročné predĺženie zmluvy v „oveľa nižšej hodnote“, než tá, ktorá mu platí teraz. Na ťahu je tak Sebastian, ak odmietne, k dispozícii je hneď niekoľko jazdcov, ktorí by Ferrari určite kývli. V hre je napríklad Daniel Ricciardo, taktiež spomínaný Carlos Sainz.

Taliansky novinár Leo Turrini ešte vo februári odkazujúc na zdroje zvnútra tímu uviedol, že rokovania medzi Ferrari a Vettelom sa zdajú hotové a čaká sa už len na oznámenie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac