spravy.sk spravy.sk

Drive to Survive: Svoje poznámky k obsahu majú aj Sainz a Grosjean
zdroj: McLaren

Drive to Survive: Svoje poznámky k obsahu majú aj Sainz a Grosjean

Seriál Drive to Survive z dielne Netflixu má po celom svete veľký úspech. Americká spoločnosť vydala už dve série a Formulu 1 nepochybne spopularizovala. Na druhú stranu však stále treba vnímať určitú mieru dramatizácie zo strany producentov.

So svojimi „poznámkami“ k druhej sérii Drive to Survive prišiel napríklad pilot Haasu Kevin Magnussen. Dánovi sa nepáči, ako Netflix zobrazil jeho vzťah s Romainom Grosjeanom. „V skutočnosti máme dobrý vzťah. Aj medzi pretekárskymi víkendami sa spolu bavíme, rovnako to platí aj o jeho manželke a deťoch. Takže si nemyslite, že Romain a ja sme nejakí nepriatelia,“ povedal pred časom Magnussen.

Naviazal tak na Maxa Verstappena, ktorý povedal, že „Netflix vás postaví do takej pozície, v ktorej vás chce mať“.

Na určitú nadmieru fantázie producentov seriálu poukázal aj Carlos Sainz. Tretia epizóda druhej série Drive to Survive zobrazuje jeho a Daniela Ricciarda. Austrálčan medzi rokmi 2018 a 2019 nahradil v kokpite Renaultu práve Sainza, ktorý tak nakrátko čelil neistej budúcnosti. Upísal sa napokon McLarenu. Britský tím mimochodom s Ricciardom taktiež vyjednával. Spomínaná epizóda sa venovala akejsi rivalite medzi týmito dvoma jazdcami, hoci nemajú takmer žiadnu spoločnú pretekársku minulosť.

„Myslím, že s tou rivalitou s Danielom to bolo trochu zveličené,“ povedal Sainz pre FOX Sports. „Na druhú stranu mi však mnoho fanúšikov hovorí, ako boli seriálom nadšení. Myslím, že pre F1 ako takú to je skvelé. Niekedy to síce s tou rivalitou trochu preháňajú, ale zase, prečo to trochu nezdramatizovať? Podľa mňa to bolo v poriadku.“

Seriál mal enormný dopad najmä na fanúšikovskú základňu v Spojených štátoch. To priznal aj Daniel Ricciardo, ktorý trávi v USA pomerne dosť času.

„Ešte pred rokom by mi tu na ulici nikto nepozdravil, čo nemyslím vôbec zle. Ľudia ma nespoznávali ako pilota F1. Teraz je to samé: ‚videli sme ťa na Netflixe, bol si skvelý‘,“ hovorí Daniel Ricciardo.

Druhú sériu Drive to Survive už videl aj Romain Grosjean. Ten bol pomerne frekventovanou postavou oboch sérií. Zopárkrát si z neho pred kamerami Netflixu vystrelil aj jeho šéf Günther Steiner, Grosjean preto niekoľkokrát čelil otázkam ohľadne svojho vzťahu bossom stajne. Rodák z Ženevy opakovane odpovedá, že charizmatický Tirolčan je skrátka taký a tieto jeho vtipy úplne berie.

„Je mi to jedno,“ pokrčil plecami Grosjean pre Ekstra Bladet, na ktorý odkazuje Grandpx.news. „Ja sa na tom smejem a pre fanúšikov to je len dobre. Otvára to dvere ľuďom, ktorí Formulu 1 možno nesledujú.“

Kvalita je skrátka fantastická, zvuk, obraz atď. Pre tých, čo F1 tak dobre nepoznajú, je to unikátna príležitosť, ako vidieť veci, ktoré ešte nevideli. Ale zase viete, pri pohľade zvnútra treba povedať, že nebolo ukázané všetko. Niektoré tímy sú otvorenejšie, iné menej. Ale páčilo sa mi to,“ hovorí Grosjean, ktorého tím bol aj v roku 2019 Netflixu veľmi otvorený, asi najviac spomedzi všetkých.

„Nemáme žiadnu internú politiku a nič neskrývame. Niečo také je vo Formule 1 výnimočné. V ostatných tímoch tomu tak nie je,“ uzavrel Grosjean.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac