spravy.sk spravy.sk

Silverstone: Na prípravu potrebujeme dvanásť týždňov
zdroj: TASR/AP

Silverstone: Na prípravu potrebujeme dvanásť týždňov

Čas beží a neistota okolo ďalšieho vývoja pandémie pretrváva. Liberty Media sa naďalej pokúša ročník 2020 ešte zachrániť, no určiť jednoznačný termín začiatku oklieštenej sezóny sa zdá nemožné.

Veľká cena Azerbajdžanu bola začiatkom tohto týždňa odložená. Organizátori argumentujú tým, že na prípravu potrebujú určitý čas, nakoľko sa okruh musí vystavať v uliciach hlavného mesta Baku. Veľká cena Kanady, ktorá je nateraz prvým podujatím tohtoročnej sezóny je taktiež neistá. Prometéri hlásia, že rozhodnutie padne po Veľkej noci. A ku kanadskému Montrealu sa teraz pridal aj britský Silverstone, ktorý taktiež žiada čas vopred.

„Vec sa má tak, že rozhodnutie o podujatí nespočíva len na nás,“ uviedol výkonný riaditeľ podujatia Stuart Pringle, ktorého cituje Daily Mail. „Bez dohody s F1 neurobíme nič. Oni teraz čelia výzve upraviť kalendár.“

„Veľmi úzko s nimi komunikujeme, celú situáciu pozorne sledujeme a snažíme sa hľadať odpovede,“ hovorí Pringle, ktorý má jasno v tom, koľko času potrebuje Silverstone na prípravu.

„Dvanásť týždňov, to je celkový čas, ktorý potrebujeme aby sme všetko pripravili. Potrebujeme nachystať kompletnú infraštruktúru a ďalšie veci. Samozrejme, ak bude Británia naďalej uzavretá a ľuďom zvonku nebude povolený vstup, bude rozhodnutie urobené aj za nás,“ dodal Pringle.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Silverstone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac