spravy.sk spravy.sk

Ricciardo: V Austrálii sme sa zahrávali s ohňom
zdroj: Renault F1 Team twitter

Ricciardo: V Austrálii sme sa zahrávali s ohňom

Daniel Ricciardo tvrdí, že Formula 1 sa „zahrávala s ohňom,“ keď sa snažila uskutočniť Veľkú Cenu Austrálie aj napriek rastúcim obavám z celosvetovej pandémie.

Formula 1 sa rozhodla zrušiť Veľkú Cenu Austrálie len dve hodiny pred začiatkom prvého voľného tréningu. Veľké množstvo fanúšikov už bolo pripravených pred bránami okruhu, čo určite nepomáhalo zníženiu rizika možného prenosu choroby Covid-19. Daniel Ricciardo sa vyjadril, že pred udalosťou mal určité „tunelové videnie,“ nakoľko „Melbourne je veľmi rušné a chaotické podujatie.“

„O celej situácii týkajúcej sa koronavírusu som nepremýšľal, ale hlboko v sebe som mal určité obavy. Jednoznačne sme sa zahrávali s ohňom,“ povedal pilot Renaultu.

Organizátori pretekov sa jednoznačne snažili preteky zrealizovať a zdôrazňovali, že minulý týždeň sa v Melbourne odohrali veľké športové podujatia. Avšak stupňujúca sa hrozba v dôsledku pandémie a informácia, že člen tímu McLaren bol pozitívne testovaný na Covid-19 ich viedlo k neskorému rozhodnutiu o zrušení otváracieho podujatia sezóny 2020.

„Jedným z ľudí, s ktorými som hovoril, bol Max Verstappen. Chcel som vedieť, čo plánuje robiť. Keď zrušili preteky, chcel som čím skôr odísť. Predtým, ako som sadol do lietadla, som si ešte zistil od ostatných jazdcov, aký z toho majú pocit a čo plánujú urobiť,“ dodal Ricciardo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac