spravy.sk spravy.sk

Ecclestone: McLaren s motorom Mercedes by mohol byť pre Vettela zaujímavou voľbou
zdroj: Red Bull Racing

Ecclestone: McLaren s motorom Mercedes by mohol byť pre Vettela zaujímavou voľbou

V súčasnej situácii, počas ktorej nie je možné organizovať športové podujatia, je horúcou témou vo svete Formule 1 budúcnosť Sebastiana Vettela. Bernie Ecclestone mu odporúča, aby po sezóne Ferrari opustil.

Vettelovi vyprší zmluva s Ferrari po tejto sezóne. Do tohto zoskupenia prišiel v roku 2015 s nádejou, že sa mu pre „Tifosi“ podarí vybojovať vysnívaný titul, na ktorý čakajú od roku 2007, kedy v ich farbách zvíťazil Kimi Räikkönen. To sa však do dnešného dňa nestalo. Najbližšie k tomu bol v rokoch 2017 a 2018, nakoľko v hodnotení jazdcov skončil na druhom mieste, avšak séria zlých rozhodnutí tímu a taktiež aj chyby samotného jazdca ich o titul pripravili.

V minulom roku sa Nemcovi určite nedarilo podľa predstáv. Na body ho porazil aj jeho mladý tímový kolega Charles Leclerc, ktorý zažil perfektnú sezónu. Preto nebolo prekvapením, že na konci roka 2019 dostal Monačan dlhodobý kontrakt s Ferrari. Stajňa z Maranella však Vettelovi ponúkla iba jednoročnú zmluvu s výrazným znížením platu.

Bývalý šéf Formuly 1 Bernie Ecclestone si myslí, že Vettel by mal túto ponuku odmietnuť. Podľa Brita je Ferrari v súčasnosti Leclercov tím, obzvlášť keď Monačana riadi Nicholas Todt, syn slávneho Jeana Todta.

„Myslím si, že Sebastianove výkony sa mierne zhoršili v dôsledku situácie, aká momentálne vo Ferrari nastala. Má nového tímového kolegu Charlesa Leclerca, ktorého riadi syn prezidenta FIA. Mám pocit, že Binotta nevidí ako podporovateľa, ktorého momentálne potrebuje. Sebastian by preto mal hľadať alternatívy pre ročník 2021,“ zhodnotil Ecclestone.

Jednou z možností, ktorá by pre štvornásobného majstra sveta mohla byť zaujímavá a dostupná, je McLaren. Podľa špekulácii by tím z Wokingu mohol mať záujem o Nemca, ak by stratil svojho súčasného pilota Carlosa Sainza, ktorý je v poslednej dobe spájaný práve s Ferrari.

Ecclestone predpokladá, že McLaren by vzhľadom na návrat k motorom Mercedes mohol byť pre Vettela dobrou voľbou. „McLaren, s motormi Mercedes, by mohla byť jedna zo zaujímavých alternatív.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac