spravy.sk spravy.sk

Bude Vettel po kariére inžinierom?
zdroj: Scuderia Ferrari twitter

Bude Vettel po kariére inžinierom?

Sebastian Vettel sa vyjadril, že po skončení svojej kariéry možno bude uvažovať nad možnosťou stať sa inžinierom tímu Formuly 1.

Vettel mal v úmysle ešte pred začiatkom svojej jazdeckej kariéry ísť študovať mechanické resp. strojné inžinierstvo. Nakoniec sa ukázalo, že cesta profesionálneho pretekára bola správna. V Red Bulle sa stal štvornásobným majstrom sveta. V súčasnosti jazdí v tíme Ferrari, no po sezóne mu v Scuderii skončí zmluva. Špekulácie hovoria o tom, že rokovania o novom kontrakte už začali, pričom by sa malo jednať o jednoročné predĺženie s podstatným znížením platu.

Nemec prezradil, že ak zavesí rukavice na klinec, tak by si pravdepodobne vedel predstaviť prácu inžiniera. „Ešte predtým, ako som začal svoju profesionálnu kariéru, keď som skončil strednú školu, plánoval som ísť na univerzitu a študovať mechanické inžinierstvo resp. strojárstvo. Takže pravdepodobne je to niečo, nad čím by som mohol v budúcnosti rozmýšľať.“

„Medzitým som si našiel mnoho ďalších záujmov, ale je to niečo, čo ma stále fascinuje – vedieť a pochopiť, ako veci fungujú. Jednoznačne rád chápem veciam, ktoré sa dejú v našom aute, v oblasti vývoja a vlastne ako sa to všetko spája. Takže áno, v budúcnosti to môže byť niečo pre mňa,“ povedal Vettel.

Na otázku, či existuje nejaká rada, ktorú by dal svojmu mladšiemu ja pred debutom na Veľkej Cene USA v roku 2007, odpovedal: „Nechcel by som radiť sám sebe. Myslím si, že všetko čo sa stalo, sa stalo z nejakého dôvodu. Je zrejmé, že mám veľké šťastie, pretože som mal doteraz fantastickú kariéru, takže nemyslím si, že by ma zaujímali nejaké rady. Aj keď boli nejaké ťažké časy, mám pocit, že po nich máte vždy možnosť vrátiť sa silnejší,“ dodal 32-ročný rodák z Heppenheimu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac