spravy.sk spravy.sk

Marko chcel úmyselne nakaziť všetkých pilotov Red Bullu koronavírusom
zdroj: Red Bull Content Pool

Marko chcel úmyselne nakaziť všetkých pilotov Red Bullu koronavírusom

Poradca Red Bullu Helmut Marko v poslednom období vyslovil v súvislosti s koronavírusom niekoľko „periel“. Tá posledná však všetky predošlé prekonala.

Marko sa napríklad nechal počuť, že sám už koronavírus prekonal vo februári. „Bol som silno nachladený a kašľal som. Trvalo to asi desať dní, čo je u mňa nezvyčajne dlho. Som presvedčený, že príčinou bol koronavírus,“ povedal prednedávnom Marko. Možno ho táto vlastná skúsenosť viedla k tomu, že by bol najradšej, keby sa jeho piloti sami nakazili.

Čoskoro 77-ročný Rakúšan povedal, že by bolo najlepšie, keby sa jeho najväčšia hviezda, Max Verstappen, nakazil koronavírusom už teraz. Nevedno, či si tento niekdajší pretekár zistil aj to, že nebezpečný vírus môže aj u mladých a zdravých pacientov spôsobiť syndróm akútnej respiračnej tiesne, ktorého následky môžu byť trvalé. Markovi vo vyjadrení nebránilo ani to, že sám Max sa koronavírusu vážne obáva.

„Max mi do telefónu povedal, že sa bál možného nakazenia koronavírusom. Najlepšie by bolo, ak by sa nakazil teraz, má 22 rokov, nehrozí mu vysoké riziko. Bol by v lepšej pozícii a na ceste za titulom by bol imúnny,“ povedal Marko, ktorý akosi opomenul fakt, že sú zaznamenané prípady, kedy sa už vyliečený pacient nakazil znovu.

Aby toho nebolo málo, Marko prišiel aj s nápadom, podľa ktorého by sa zámerne nakazili všetci jeho piloti. Teda nielen Max Verstappen, Alex Albon a piloti Toro Rosso, ale aj juniorskí a testovací piloti.

„Myšlienka bola taká, že zorganizujeme kemp, počas ktorého by mohli fyzicky aj duševne preklenúť toto mŕtve obdobie,“ povedal Marko pre ORF. „Máme štyroch jazdcov v F1 a osem alebo desať juniorov. Všetko sú to mladí a silní chlapci s dobrým zdravím. Bol by to ideálny čas na infikovanie sa. Do začiatku svojich šampionátov by boli dobre pripravení.“

Takáto myšlienka je napohľad nielen šialená, ale tiež nepovolená. Takýmto konaním by sa celý tím mohol dostať do konfrontácie so zákonom, keďže zámerne poškodzovať zdravie ľudí alebo ho aspoň úmyselne vystaviť ohrozeniu, je totiž trestné. Neprekvapí preto, že sa u šéfov Red Bullu nestretla s pochopením.

„Povedzme to takto, myšlienka nebola prijatá nijak pozitívne,“ povedal Marko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Helmut Marko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac