spravy.sk spravy.sk

Coulthard: Pretekať sa bude čoskoro, ale bez divákov
zdroj: Race of Champions

Coulthard: Pretekať sa bude čoskoro, ale bez divákov

Aj keď už mnohí neveria, že by sa tohtoročná sezóna Formuly 1 ešte dala zachrániť, David Coulthard je opačného názoru. Podľa bývalého pilota by sa preteky mohli vrátiť čoskoro.

„Naozaj verím, že F1 sa vráti skôr, než niektoré masové podujatia, ako napríklad koncerty a ďalšie. Už čoskoro budeme opäť pretekať,“ vyhlásil Coulthard pre holandský Ziggo Sport.

Medzi „obete“ koronavírusu sa zaradila aj Veľká cena Holandska, na ktorú sa všetci Holanďania veľmi tešili. Krajina tulipánov sa do kalendára mala vrátiť po 35 rokoch, no musí čakať ďalej. Podľa Coultharda sa v tomto roku v Zandvoorte jazdiť bude, ale bez holandských fanúšikov.

„Je to smola, ale tiež to svetu pripomína, že musíme byť opatrní,“ povedal Škót. „Myslím, že čoskoro uvidíme preteky bez divákov, tí by sa na okruhy mohli vrátiť v závere roka.“

Ešte pripomenieme, že FIA a Formula 1 stále pracuje na náhradnom kalendári. Je však veľmi ťažké zladiť termíny pre všetky podujatia, keď vlastne nikto nevie, kedy sa súčasná situácia upokojí. Podľa dostupných informácií sa pracuje aj s verziami, podľa ktorých by sa tohtoročná sezóna mohla natiahnuť do januára alebo dokonca februára.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: David Coulthard

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac