spravy.sk spravy.sk

Vettel: Nerozhodujú peniaze, ale pocit šťastia
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel: Nerozhodujú peniaze, ale pocit šťastia

Pretekár tímu Ferrari Sebastian Vettel zdôraznil, že v rokovaniach o novom kontrakte s talianskou stajňou nehrajú rolu peniaze, ale prvoradý bude pocit šťastia.

Zatiaľ čo Charles Leclerc už so Scuderiou podpísal dlhodobý kontrakt, ktorý mu garantuje miesto v Maranelle do konca roka 2024, Vettelova budúcnosť je stále otázna. Súčasný kontrakt mu vyprší koncom roka 2020. 

"Všetko závisí od toho, čo je pre vás podstatné. Ak sú vašou motiváciou peniaze, tak na to môžete pritlačiť a môžete byť úspešný," uviedol Nemec, ktorý pôsobí vo Ferrari od roku 2015. "Otázka je, či ľudia vedia, kedy majú dosť. To sa netýka iba F1. Iste, do stávky dávame svoje životy a za toto nebezpečenstvo očakávame odozvu v podobe istého platu. Naše kariéry sú navyše kratšie, ako kariéry iných ľudí. To, na čom však záleží najviac, je to, či vás to robí šťastným."

Podľa šéfa tímu Mattiu Binotta sa obe strany blížia k dohode. Súčasná situácia vo svete však pochopiteľne núti tímy šetriť.

"Samozrejme, Formula 1 je tak trochu cirkus a v tomto cirkuse sa točia veľké peniaze. Tie môžu niekedy človeka prevalcovať. Tak ako som povedal, musíte vedieť, kedy máte dosť a kde sú hranice," pokračoval pre autosport.com Vettel, ktorý bude mať v lete 33 rokov. V F1 pôsobí od roku 2007.

"Som realistom a viem, že tu nebudem ďalších desať sezón. Na to teda myslím tiež. Som vo veľmi šťastnej pozícii a keď raz skončím s pretekaním v F1, môžem vyskúšať veľa nových možností. Možno budem pretekať inde, možno budem robiť niečo iné vo svete motošportu, možno sa vydám na úplne inú cestu. Mám nejaké nápady, ale ešte som sa nerozhodol. V tomto smere som pokojný," pridal Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac