spravy.sk spravy.sk

Silverstone ponúka organizáciu viacerých pretekov, pre spestrenie by sa jazdilo aj v opačnom smere
zdroj: TASR/AP

Silverstone ponúka organizáciu viacerých pretekov, pre spestrenie by sa jazdilo aj v opačnom smere

Anglický okruh je otvorený možnosti zorganizovať v rámci sezóny 2020 hneď viacero pretekov. A aby to nebolo nudné, ponúka možnosť súťaženia v opačnom smere.

Pandémia koronavírusu rozmetala pôvodné plány na súťažný kalendár na franforce a z hry už vypadlo prvých osem pretekov. Pomocnú ruku podávajú Briti, ktorí plánujú do konca apríla oznámiť, či bude reálne zorganizovať Veľkú cenu Veľkej Británie. Tá je naplánovaná na 19. júl.

V záujme záchrany sezóny sa však začína uvažovať aj o tom, že by niektoré trate hostil hneď viacero pretekov. Podľa výkonného riaditeľa okruhu Silversone Stuarta Pringla je práve tento okruh na takúto alternatívu pripravený.

„Väčšina tímov má náš okruh čo by kameňom dohodil. Práve preto nie je myšlienka usporiadania viacerých pretekov na zahodenie. Tímy by to mali jednoducho blízko,“ poznamenal Pringle. 

Pódium v Silverstone, Veľká Británia
TASR/AP


V prípade takého riešenia by odpadol faktor zložitej logistiky a ako Pringle hovorí, množstvo členov jednotlivých tímov by mohlo dokonca spať doma vo vlastných posteliach.

Zorganizovať viacero pretekov na jednom okruhu by však mohla byť nuda. Aj preto predstavitelia Silverstone ponúkajú nezvyčajné riešenie. Na okruhu s dĺžkou 5,891 kilometra by odjazdili jednu veľkú cenu v tradičnom smere a druhú v protismere.

„Iste, okruh nie je licencovaný na jazdu v opačnom smere. Toto sú však výnimočné časy, ktoré si vyžadujú výnimočné riešenia,“
upozornil Pringle pre autosport.com. „Zatiaľ nie je nič na stole a netvrdím, že to tak bude. V priebehu nasledujúcich štyroch týždňov sa tým však budeme zaoberať a uvidíme, či to bude možné. Možno to však nie je šialená myšlienka. Máme infraštruktúru i kvalitný tím ľudí. Ak to bude potrebné, tak to zvládneme.“

Pravda, základným predpokladom takého riešenia bude úspešné zvládnutie boja s koronavírusom. V tejto chvíli to totiž vo Veľkej Británii nevyzerá vôbec dobre.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac