spravy.sk spravy.sk

Rosberg: Najviac ma znervózňoval Verstappen
zdroj: Mercedes

Rosberg: Najviac ma znervózňoval Verstappen

Nico Rosberg mal počas svojej úspešnej kariéry množstvo nepríjemných rivalov, no ako teraz priznal, najviac na nervy mu vždy liezol Max Verstappen.

 "Keď bol v mojej blízkosti, tak stúpalo riziko nehody desaťnásobne," pousmial sa bývalý majster sveta v rozhovore pre Sky.

Faktom je, že Holanďan je považovaný za veľmi nekompromisného pretekára a jeho jazdecký štýl už kritizovali mnohí. Rosberg si ho užil ešte ako horkokrvného mladíka, ktorý bojoval za volantom Toro Rosso o miesto v Red Bulle. Písal sa pritom práve Nicov majstrovský rok 2016. 

Nemec v službách Mercedesu vtedy v závere sezóny odolával tlaku svojho kolegu Lewisa Hamiltona. Rosbergovi stačilo v posledných štyroch pretekoch získať štyri druhé miesta za Hamiltonom a aj tak by bol šampiónom. Stačil však nejaký výpadok a všetko mohlo byť inak.

"V každým z tých posledných štyroch pretekov sa mi do cesty postavil Verstappen. Tuším v troch, alebo vo všetkých štyroch pretekoch ma dokonca predbehol. Ó Bože," zaspomínal si Rosberg.

Podľa Rosberga by bol vtedy Verstappen v Mercedese rýchlejším pilotom ako bol Lewis Hamilton. Nico si napokon svoj náskok postrážil a titul majstra sveta získal s päťbodovým náskokom pred Lewisom. Dnes sleduje Verstappena veľmi rád. "Som jeho fanúšikom. Je to skvelý pretekár a pre Formulu 1 je určite prínosom."Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac