spravy.sk spravy.sk

Leclerc ovládol virtuálnu náhradu v Melbourne
zdroj: Scuderia Ferrari twitter

Leclerc ovládol virtuálnu náhradu v Melbourne

Víťazom nedeľňajších pretekov, ktoré predstavovali náhradu za plánovanú VC Vietnamu sa stal na okruhu v Melbourne (nový okruh v Hanoji ešte nie je v počítačovej hre) pretekár Ferrari Charles Leclerc.

Prvenstvo v kvalifikácii si vybojoval junior Renaultu Christian Lundgaard. Z prvého miesta však odštartoval do pretekov Charles Leclerc. 

Lundgaard totiž zinkasoval trest a stratil tak päť pozícií. Leclerc skončil v kvalifikácii druhý, nasledovaný George Russellom. Charlesov brat Arthur Leclerc bol piaty. Víťaz dnešných internetových pretekov #NotTheGP-Events Lando Norris bol po kvalifikácii deviaty. Na štrnástej pozícii sa nachádzal Jenson Button s druhým McLarenom.

Dobre naladený Lando Norris patril medzi favoritov týchto pretekov. Pre problémy so spojením sa však napokon samotných pretekov nezúčastnil. Počas vysielania na svojom twitchovom kanáli sa posťažoval Maxovi Verstappenovi, ktorý mu na to škodoradostne odvetil: "ja sa takýchto pretekov nezúčastním nikdy".

Technické problémy odstavili aj Estebana Gutierreza z Mercedesu.

Leclerc sa držal počas 29-kolových pretekov na čele poradia a napokon aj vyhral. Pred svojimi prenasledovateľmi mal komfortný desaťsekundový náskok, pričom za ním skončili Christian Lundgaard (Renault) a George Russell (Williams). Arthur Leclerc skončil štvrtý.

"Na dnešné preteky som sa poctivo pripravoval a za volantom simulátora som trávil päť hodín denne," prezradil víťaz z tímu Ferrari. 

Nominácie tímov F1 pre tieto preteky:

Mercedes: Stoffel Vandoorne, Esteban Gutierrez

Ferrari: Charles Leclerc, Arthur Leclerc

Red Bull: Alex Albon, Ben Stokes

McLaren: Lando Norris, Jenson Button

Renault: Christian Lundgaard, Andrei Heimgartner

AlphaTauri: Luca Salvadori, Nunzio Todisco

Racing Point: Anthony Davidson, Jimmy Broadbent

Alfa Romeo: Antonio Giovinazzi, Johnny Herbert

Haas: Pietro Fittipaldi, Louis Delatraz

Williams: Nicholas Latifi, George Russell

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac