spravy.sk spravy.sk

Ecclestone: Hamilton by pri Leclercovi vo Ferrari neprežil
zdroj:

Ecclestone: Hamilton by pri Leclercovi vo Ferrari neprežil

Ak by sa Lewis Hamilton rozhodol prestúpiť do Ferrari a stal by sa kolegom Charlesa Leclerca, postihol by ho osud Sebastiana Vettela. Myslí si bývalý dlhoročný boss F1 Bernie Ecclestone.

Vettel je podľa Ecclestona naďalej jeden z tých najlepších pretekárov F1 a nič na tom nezmenil ani slabší ročník 2019. Mladší kolega Leclerc ho dokázal preskórovať, no to má svoje dôvody.

"Iste, Sebastian trochu padol," zamýšľa sa Ecclestone pre magazín Autocar. "Prečo sa tak stalo? Možno to súvisí s tým, ako k nemu v jeho tíme pristupovali. Bol zvyknutý na pozíciu jednotky. Potom však prišiel chlapec, o ktorom predtým nikto nepočul. A zrazu mal výkony. Vo Ferrari sa do neho všetci zamilovali."

"Toto zrazu Vettelovi chýbalo. Poznáme sa veľmi dobre a hoci sme sa o tomto konkrétnom nerozprávali, myslím si, že sú veci, o ktorých nehovorí, ale ktoré vníma veľmi dobre."

Podľa Ecclestona predstavujú súčasnú absolútnu špičku Vettel, Hamilton a Max Verstappen. Všetci traja však potrebujú cítiť oporu vo svojom tíme.

"Všetci sú takí dobrí, aká silná je podpora tímu voči nim. Lewis disponuje maximálnou podporou. Neexistuje jedna vec, ktorú by nemal na svojej strane."

A práve preto by bol prípadný prestup Hamiltona do Ferrari podľa Ecclestona veľkým rizikom.

"Myslím si, že ak by sa pobral do Ferrari a oni by tam jeho dvojku vnímali ako polovičnú jednotku, tak by tam Lewis neprežil. Scudéria miluje Leclerca a toto by ho spálilo," pridal Ecclestone.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac