spravy.sk spravy.sk

Rakúsko pracuje na príprave otváracích pretekov sezóny, testy na koronavírus podstúpilo 400 ľudí
zdroj: Force India

Rakúsko pracuje na príprave otváracích pretekov sezóny, testy na koronavírus podstúpilo 400 ľudí

Možnosť štartu sezóny dvojitými pretekmi na rakúskom okruhu v Spielbergu naberá reálne kontúry. Konzultant Red Bullu Helmut Marko na seba prevzal úlohu politického zástupcu a robí všetko preto, aby sa tam súťažilo 5. a 12. júla.

Jasným krokom avizujúcim snahu o súťaženie v Rakúsku sú aj najnovšie hromadné testy zamestnancov na koronavírus. Podľa denníka Kleine Zeitung sa testom podrobilo v boxoch okolo 400 zamestnancov okruhu, bezpečnostných služieb a zamestnancov blízkeho hotela, ktorý patrí Dietrichovi Mateschitzovi. Ak budú testy negatívne, bude to znamenať ďalší plusový bod v prospech konania pretekov.

Projekt dvoch pretekov v Rakúsku sa môže oprieť aj o podporu štajerskej vlády v Grazi, ako aj rakúskeho vlády vo Viedni. 

"Samozrejme, že sme za to, aby sa tento rok súťažilo na okruhu Red Bull Ring. Štajersko to podporuje a hoci je súčasná situácia poznačená koronakrízou, naša viera v usporiadanie pretekov pretrváva," uviedol hajtman Herman Schützenhöfer.

Rakúšania vedia, že konanie takýchto pretekov predstavuje obzvlášť v súčasnej situácii obrovskú reklamu. Nešlo by len o samotné preteky, ale aj o vyslanie signálu do zahraničia o tom, že miestny turizmus opätovne ožíva. 

"Pánovi Dietrichovi Mateschitzovi sme nesmierne vďační za obrovské nasadenie, ktoré poskytuje pre svoje materské Štajersko. Bolo by preto krásne, ak by sme mohli zorganizovať vzrušujúce preteky aspoň pre televíznych divákov. Do sveta by tak išli obrázky našej nádhernej krajiny," dodal Schützenhöfer. 


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac