spravy.sk spravy.sk

Latifi si virtuálne preteky užíva, pomáhajú mu udržiavať mozog v strehu
zdroj: Williams Racing twitter

Latifi si virtuálne preteky užíva, pomáhajú mu udržiavať mozog v strehu

Nicholas Latifi prezradil, že tím Williams vydal svojim pilotom inštrukcie týkajúce sa ich správania počas virtuálneho súťaženia.

Aj virtuálne preteky predstavujú spôsob, akým sa môžu prezentovať tímy a ich sponzori. Za všetko hovorí prípad pilota NASCAR Kyle Larsona, ktorý si počas takýchto pretekoch neustriehol vyjadrenia a následne dostal v tíme Chip Ganassi "padáka".

"Práve po tom incidente Kyle Larsona nám tím rozoslal inštrukcie, ktoré upozorňujú na potrebu korektného správania sa počas prenosov virtuálnych pretekov," prezradil Latifi. 

"Ja osobne s tým súhlasím a viem, čo je akceptovateľné a čo nie je," pokračoval Kanaďan. "Chápem, že tím má svojich sponzorov a potrebuje si udržať imidž. Musím si teda dávať pozor, no to neznamená, že sa počas takýchto pretekov nebudem zabávať."

24-ročný Latifi čaká na svoj súťažný debut s Williamsom a patrí medzi pretekárov, ktorí sú vo virtuálnom svete veľmi aktívni. Jeho streamovacia platforma Twitch má vyše 23 000 odoberateľov. 

"Nikdy som si nemyslel, že budem robiť práve toto, ale už prvé virtuálne preteky ma ubezpečili v tom, že je to správna vec. Vďaka týmto prenosom môžem byť bližšie ku svojim fanúšikom a k celej komunite F1. Ja osobne si takéto preteky užívam a pomáha mi to udržiavať mozog v koncentrácii. Iste, nie je to identické s reálnymi pretekmi, ale mentálny proces je podobný," dodal pilot Williamsu.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nicholas Latifi

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac