spravy.sk spravy.sk

Leclerc by prijal za kolegu Gaslyho
zdroj: Scuderia Ferrari twitter

Leclerc by prijal za kolegu Gaslyho

Charles Leclerc ešte netuší, kto bude jeho tímovým kolegom v sezóne 2021. S predĺžením kontraktu Sebastiana Vettela to momentálne nevyzerá najlepšie a začínajú sa tak spomínať iné mená. V hre je údajne aj príchod Pierra Gaslyho.

"Ak by prišiel do nášho tímu Pierre, tak by to bolo skvelé! V jednom tíme sme pôsobili už počas našich čias v motokárach a ak by sme boli opäť kolegami, tak by to bolo cool," vyslovil sa Leclerc. "Samozrejme, nikto v tíme sa ma na to nepýtal. Ak by sa ma však pýtali na túto možnosť, tak by som ju odporučil."

"Budem plne rešpektovať rozhodnutie Ferrari o mojom novom kolegovi a nech už to bude ktokoľvek, budem spokojný," pridal Leclerc.

V každom prípade to vyzerá tak, že šanca na zotrvanie Vettela v Maranelle je čoraz menšia. Prvú ponuku Scuderie odmietol a aj podľa bývalého pilota F1 Ralfa Schumachera by mal zvážiť možnosť hľadania zamestnávateľa. Ideálny by bol podľa neho McLaren.

"Posledná sezóna nebola pre Sebastiana ideálna. Ferrari si však celkovo prechádza ťažším obdobím. Myslím si, že ročný problém by teraz nemal byť pre Vettela problém. Obzvlášť v čase krízy," uviedol Ralf pre Sky Sports. "Ak by sa však rozhodol pre zmenu, tak to nemusí byť zlé. Taký McLaren momentálne pracuje veľmi tvrdo a poctivo. To by bol pre Seba výborný projekt. Pravda, na špicu majú ešte ďaleko. Výmena motora v roku 2021 môže byť riskom. Môže to vyjsť i nemusí. Celkovo by však bolo ideálnou voľbou zotrvať vo Ferrari."Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac